امروز: جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۴:۲۶
رئیس پلیس فتا زنجان هشدار داد
کد خبر: ۶۷۸۳
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۷
شهروندان مراقب سوء استفاده از مدارک هویتی خودشان باشند

رئیس پلیس فتا زنجان گفت: اخیرا افراد سودجو و فرصت طلب به شکل های مختلف به مدارک هویتی برخی از افراد دستیابی پیدا می کنند، با ترفندهای مختلف به نام دارندگان مدارک، سیم کارت تهیه می‌کنند.

محمد علی آدینه لو امروز در گفت و گو با خبرنگار عصر زنجان، اظهار کرد: از آنجاییکه پرونده‌های  متعددی درباره سوء استفاده از سیم کارت‌ها تشکیل شده مشخص می‌شود که برخی افراد در هنگام خرید سیم کارت اسناد هویتی خود را در اختیار فروشنده قرار داده‌اند‏ که وی نیز خیانت کرده و از این مدارک تعدادی خط اعتباری خریده است در حالیکه آن فرد فقط یک خط تلفن داشته است.

وی ادامه داد: عده‌ای از مردم نیز به دلایل مختلف شامل مفقود شدن گوشی تلفن همراه، سرقت یا هر دلیل دیگری از دسترسی به این وسیله ارتباطی بازمانده و آن را از دست می‌دهند. این افراد نیز باید برای جلوگیری از بروز هرگونه مشکل علاوه بر اطلاع رسانی به مراجع قانونی در نخستین حرکت برای باطل کردن سیم کارت خود اقدام کنند.

این مقام ارشد انتظامی تاکید کرد: برخی افراد متخلف و مجرم نیز پس از دسترسی به سیم کارت های تلفن همراه دیگران اقدام به راه اندازی شبکه های اجتماعی در فضای مجازی کرده و از این طریق به نیت های شوم خود می رسند به همین علت مردم باید در حفظ سیم کارت و جلوگیری از سوء استفاده از آن هوشیار باشند.

 آدینه لو با بیان اینکه افراد سودجو بدون اطلاع مالکان اقدام به تهیه سیم کارت می‌نمایند افزود: چنانچه شهروندان و کاربران در طی سال‌های گذشته سیم کارتی خریداری کرده‌اند مخصوصاً از خطوط اعتباری، برای جلوگیری از بروز هرگونه مشکل توسط افراد متخلف و مجرم با استعلام ماهانه یا حتی دو هفته یک بار از سامانه‌های ارتباطی معتبر از وجود تعداد سیم کارت های تلفن همراه به نام خود مطلع شوند. زیرا در اولین مرحله فردی که سیم کارت به نام او صادر شده است باید پاسخ‌گوی مراجع قانونی باشد.

رئیس پلیس فتا زنجان در پایان گفت: شهروندان درصورت مشاهده موارد مشکوک، مراتب را  از طریق ۱۱۰ یا وب‌‍سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین