امروز: چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۳۹
مسئول ستاد اربعین استان زنجان خبر داد
کد خبر: ۶۸۰۷
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۱
افزایش 2 برابری حضور زائران حسینی در موکب ها؛از بابت اقلام و تجهیزات هیچ گونه مشکلی وجود ندارد

مسئول ستاد اربعین استان زنجان از افزایش دو برابری حضور زائران در موکب های مستقر شده در کشور عراق خبر داد و گفت: به دلیل کاهش موکب های عراقی ازدحام جمعیت نسبت به سالهای گذشته بیشتر شده است.

رضا حسینی امروز در گفت و گو با خبرنگار عصر زنجان، به وضعیت پذیرایی و اسکان های برپا شده ستاد اربعین حسینی در کشور عراق و داخل استان اشاره کرد و اظهار داشت: تا به امروز 21 موکب در کشور عراق و سه موکب شهرستانهای زنجان،ایجرود و قیدار برپا شده است.

وی از افزایش دو برابری حضور زائران در موکب های ستاد اربعین حسینی خبر داد و گفت: با اختلافات داخلی عراق و تنش های موجود در این کشور باعث شده برخی موکب های عراقی  دیر استقرار پیدا کنند یا اصلا موکب برپا نکنند.

مسئول ستاد اربعین استان زنجان با بیان اینکه روزانه برای 10 تا 15 هزار نفر اسکان و پذیرایی پیش بینی شده است، تصریح کرد:با توجه به ازدحام جمعیت پذیرایی از زائران اربعین حسینی به 25 تا 30 هزار نفر رسیده است.

حسینی با اشاره به اینکه اقلام و تجهیزات مورد نیاز برای پذیرایی از زائران اربعین حسینی به خاطر ازدحام جمعیت زود تر از موعد مقرر مصرف شده است، یادآور شد: موکب های استقرار یافته باید در 20 مهر ماه برپا می شدند که به دلیل زود آمدن زائران ایرانی و برپا نشدن برخی موکب های عراقی این موکب ها  از 17 مهر ماه در کشور عراق برپا شده اند.

وی با اشاره به اینکه کمک های مردمی تا به امروز کمک حال ستاد اربعین بوده است، خاطرنشان کرد: هیچ کمکی تا به امروز از طریق کانال دولتی به ستاد اربعین نشده است.

مسئول ستاد اربعین استان زنجان با بیان اینکه اقلام و تجهیزات مورد نیاز برای 10 روز پیش بینی شده بود که تا به امروز 50 درصد این اقلام و تجهیزات مصرف شده است، گفت:برای شرایط ازدحام جمعیت اقلام و تجهیزات به صورت اضافه خریداری شده است.

حسینی با اشاره به اینکه از بابت اقلام و تجهیزات هیچ گونه نگرانی وجود ندارد، اظهار کرد: کمک های مردمی به ستاد اربعین حسینی روز به روز اضافه می شود.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین