امروز: شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۱۹
رئیس پلیس فتا استان زنجان خبر داد
کد خبر: ۶۸۳۹
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۰
سایت های خرید و فروش  اجناس نو و دست دوم محل کلاهبرداران افراد سودجو

رئیس پلیس فتا زنجان با اشاره به اینکه سایت های خرید و فروش ( دیوار و شیپور و... ) محل کلاهبرداران افراد سودجو شده است گفت: شهروندان قبل از واریز هرگونه وجه و یا بیعانه حتماً کالا را رویت نمایند و مطمئن شوند که کالای خریداری شده وجود دارد و برای آنها ارسال خواهد شد.

محمدعلی آدینه لو امروز در گفت و گو با خبرنگار عصر زنجان، اظهار کرد: برخی از افراد سودجو و کلاهبردار با درج آگهی‌های دروغین فروش کالا، اجناس دست دوم در سایت‌های خرید و فروش در فضای مجازی اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می کند.

وی افزود: این افراد با ایجاد انگیزه در خریداران، اجناس و کالاهایی با قیمت‌های پایین‌تر ازعرف بازار ارائه کرده و با وسوسه و جلب اعتماد مشتریان از آنان مبالغی را تحت عنوان بیعانه از طریق واریز به شماره کارت دریافت می‌کنند و پس از اخذ مبلغ، پاسخگوی تلفن همراه خود نیستند.

رئیس پلیس فتا استان زنجان با اشاره به طمع و فرصت طلبی بیش از حد برخی افراد برای خرید کالا و اجناس ارزان قیمت، گفت: کاربران و شهروندان هنگام مراجعه به سايت ديوار و سايت‌هاي مشابه به راحتي به تبليغات فريبانه اعتماد نکرده و تحت هيچ شرايطي بيعانه پرداخت نکنيد و معامله را حتما حضوري انجام داده زيرا ممکن است کالاي خريداري شده دزدي باشد که عواقب خاص خود را در پي خواهد داشت.

رئیس پلیس فتا زنجان در پایان گفت: اکثر کلاهبرداران معمولاً افرادی، خوش برخورد و چرب زبان هستند تا بتوانند با ترفندهای مختلف طعمه خود را به دام بیندازند، لذا لازم است هموطنان در انجام معاملات، صرفاً به ظواهر و ادعاهای آنان اکتفا نکنند و در صورت مواجه با موارد مشکوک‌، آن را از طریق ۱۱۰ اعلام کنند.

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین