امروز: چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۰۳:۵۲
مدیرکل امور سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری زنجان گفت:
کد خبر: ۶۸۸۹
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۴
تعداد 82 کاندیدا احتمالی در زنجان آماده ورود به کارزار انتخاباتی مجلس

مدیرکل امور سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری زنجان گفت: 82 کاندیدای احتمالی انتخابات نمایندگی مجلس در استان هستند که 22 نفر آن مربوط به حوزه انتخابیه زنجان و طارم است.

به گزارش عصرزنجان  خیرالله ترخانی امروز در گزارشی  درباره آخرین وضعیت فرآیند انتخابات در زنجان اظهار کرد: فرآیند ثبت نام انتخابات به صورت رسمی از دهم آذرماه آغاز می‌شود.

مدیرکل امور سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری زنجان در پاسخ به سوالی درباره تخلفات کاندیداهای احتمالی انتخابات گفت: تخلفات به آن صورت نبوده است، البته برخی کاندیداها تبلیغات زود هنگام داشتند که به آنها تذکر دادیم، اما اینطور نبود که برای آن تشکیل پرونده شود.

وی در پاسخ به سوالی درباره تخلفات مدیران و مسؤولان استان گفت: در این حیطه نیز در دو مورد از مسؤولان و مدیران و در بعد شهرستانی از فرماندار و مدیرکل توضیحاتی خواسته شده و پس از ارائه توضیحات دیگر مشابه آن صورت نگرفت.

ترخانی با اشاره به اینکه تبلیغات زودهنگام دو نوع است که به دو صورت شکل می‌گیرد، گفت: یکی از این تبلیغات مربوط به شرکت در مراسم عزاداری و ختم است که قانونا کسی نمی‌تواند جلوی آن را بگیرد، اما اگر در قالب پخش رزومه و تراکت باشد ممنوع است که در این حوزه هم تذکر داده و هم جلوی آن را می‌گیریم.

مدیرکل امور سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری زنجان با اشاره به اینکه استان زنجان در انتخابات چهار حوزه‌ای است، گفت: کاندیداهای احتمالی مطرح شده که فعالیت ضمنی برای انتخابات می‌کند، برای این چهار حوزه جمعا 82 نفر است.

وی افزود: از مجموع کاندیداهای احتمالی که فعالیت ضمنی دارند، 22 نفر برای زنجان و طارم، 14 نفر ماهنشان و ایجرود و دهستان‌های تابعه، 18 نفر برای حوزه انتخابیه خدابنده و 28 نفر برای حوزه انتخابیه ابهر، خرم‌دره و سلطانیه هستند. 

ترخانی ادامه داد: آمار ارائه شده بر اساس فعالیت ضمنی است که کاندیداها دارند، اما فرآیند رسمی و ثبت‌نام کاندیداها از 10 آذرماه آغاز خواهد شد.

گفتنی است، آغاز به کار رسمی فرایندهای اجرایی انتخابات از تاریخ دهم آذرماه با ابلاغ دستور شروع انتخابات از سوی وزیر کشور به فرمانداران مراکز حوزه‌های انتخابیه سراسر کشور آغاز و پس از اعلام وصول این دستور توسط فرمانداری‌ها در همان روز، فرایند ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی در ستاد ثبت‌نام وزارت کشور، فرمانداری‌های مراکز حوزه‌های انتخابیه و همچنین سفارتخانه‌ها یا کنسولگری‌ها و یا نمایندگی‌های سیاسی خارج از کشور کلید خورده و به مدت هفت روز ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین