امروز: شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۵
کد خبر: ۶۹۳۷
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۶ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۹
«امیر ارجمند» سرپرست میراث فرهنکی زنجان شد

طی مراسمی امیر ارجمند به عنوان سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان منصوب شد.

 

به گزارش عصرزنجان مدیرکل دفتر هماهنگی امور استان‌های وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ضمن تقدیر از تلاش‌های شبانه‌روزی مدیرکل سابق میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان، گفت: بی‌شک، یحیی رحمتی جزو مدیران لایق و کاربلد کشور است و دلیل اصلی انتخاب جایگزین برای وی، اصرارهای بیش از حد رحمتی برای پیوستن به جرگه بازنشستگان بود.

مسعود اسکندری با اشاره به پروسه‌ای که برای انتخای مدیرکل جدید میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان طی شده است، افزود: بعد از رابزنی‌های صورت گرفته توسط وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و نیز مشورت‌هایی که با استاندار زنجان انجام شد، امیر ارجمند که از سوابق خوبی برخوردار است، به عنوان مدیر جدید این اداره‌کل انتخاب شد که امیدواریم همانند رحمتی به توفیقات روزافزونی در این سمت دست یابد.

فرامرز نیک‌سرشت، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار زنجان نیز ضمن قدردانی از تلاش‌های مدیرکل سابق میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان، اظهار کرد: مدیران لایق و شایسته، سرمایه‌های اجتماعی هر جامعه‌ای به‌شمار می‌روند، از این رو معتقدیم باید تکریم شایسته‌ و درخوری از این مدیران که به حق الگوهای جاودانه کشور هستند، انجام شود.

مدیرکل سابق میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان نیز در ادامه این مراسم ضمن تبریک به مناسبت هفته بسیج، یکی از دلایل اصلی برداشته شدن موانع بزرگ بر سر راه ایران اسلامی را پویا و زنده بودن تفکر بسیجی در شرایط امروز جامعه دانست و گفت: بدون شک اگر توفیقی در طول ۱۸ سال خدمت بوده، به خاطر همدلی و تلاشی است که در مجموعه میراث‌فرهنگی زنجان حاکم بوده است.

یحیی رحمتی با یادآوری اینکه امروز زنجان در حوزه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی جزو شش استان برتر کشور است، ادامه داد: فارغ از جشنواره ملی آش ایرانی که به عنوان یک برند به نام زنجان به ثبت رسیده و جشنواره بین‌المللی اکو نیز از دل آن سر باز زده است، امروز توانسته‌ایم رتبه اول کشوری را در تولید صنایع‌دستی فلزی به خود اختصاص دهیم.

وی از فعالیت ۱۷۰۰ نفر به صورت مستقیم در عرصه صنایع‌دستی زنجان خبر داد و گفت: امروز ۴۱۱ فروشگاه صنایع‌دستی در زنجان به مردم ایران خدمات ارائه می‌دهند و این بدان معنی است که حضور گردشگر در زنجان آمار قابل توجهی بوده و توانسته است این تعداد فروشگاه صنایع‌دستی را سر پا نگه دارد.

سرپرست میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان نیز در ادامه این مراسم با تاکید بر اینکه برنامه پیش روی این اداره‌کل، منطبق با جایگاه سند چشم‌انداز بیست ساله تدوین خواهد شد، افزود: در این برنامه، رویکردهای دولت با نگاه واقع‌بینانه به شرایط کشور، لحاظ شده است.

امیر ارجمند از سفر وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی طی یک ماه آینده به زنجان خبر داد و خاطرنشان کرد: این مهم برای تهیه نقشه جامع گردشگری استان انجام می‌شود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
ایران و جهان
پربحث ترین