امروز: سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۳
طی تفاهم نامه منعقد شده؛
کد خبر: ۶۹۷۹
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۴۳
قالیبافان زنجانی از طریق صندوق بیمه کشاورزان بیمه می شوند

رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: طی تفاهم نامه منعقد شده بین مرکز ملی فرش و صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر، قالیبافان استان زنجان هم می توانند از این طریق خود را بیمه کنند.

سید محسن جعفری امروز در گفت و گو با خبرنگار عصر زنجان اظهار کرد: در مجموع بالغ بر 15 رشته شغلی در حوزه فرش دستباف شناسایی و ثبت شده است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر اعتباری برای پذیرش و بیمه متقاضیان جدید در حوزه فرش دستباف تخصیص نیافته است، تصریح کرد: فقط قالیبافانی که طی سال های گذشته، بیمه شده بودند، از این مزیت بهره مند هستند.

رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با بیان اینکه در حال حاضر 5 هزار و 800 نفر بیمه شده فرش در استان وجود دارند، اضافه کرد: با احتساب افراد تحت پوشش آنها، این تعداد به 15 هزار نفر می رسد.

وی با اذعان بر اینکه اعتباری در بودجه سال جاری به منظور پذیرش متقاضیان جدید برای قرار گرفتن زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی در حوزه فرشبافی، پیش بینی شده بود، افزود: تاکنون این اعتبار، محقق نشده است.

جعفری با بیان اینکه از سویی بر اساس ضوابط و مقررات، افراد بالای 50 سال نمی توانند از مزایای بیمه اختیاری بهره مند شوند، اعلام کرد: در این راستا، تفاهم نامه ای بین صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر و مرکز ملی فرش منعقد شده افراد فعال در 15 رشته شغلی مذکور، در صورت تمایل می توانند از این طریق زیر پوشش بیمه باشند.

وی با تاکید بر اینکه صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر نیز دارای مزایای مختلفی همچون انتقال سوابق به سایر صندوق ها و صندوق بیمه تامین اجتماعی است، ادامه داد: میزان حق بیمه برای هر نفر در این صندوق، 600 هزار تومان در سال اعلام شده است.

رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان ابراز کرد: در حال حاضر صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر جایگزین مناسبی برای بیمه فرشبافی است.

انتهای پیام/

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
ایران و جهان
پربحث ترین