امروز: سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۵
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی استان زنجان خبر داد
کد خبر: ۶۹۸۰
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۰
صدور 10 پروانه اقامتگاه بوم گردی در استان زنجان

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی استان زنجان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 10 پروانه اقامتگاه بوم گردی در استان صادر شده است.

 امیر ارجمند در گفت و گو با خبرنگار عصرزنجان اظهار کرد: ایجاد اقامتگاه های بومگردی علاوه بر رونق اقتصادی در بخش گردشگری و اشتغالزایی، گام موثری در این حوزه به شمار می رود.

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر 62 اقامتگاه بوم گردی در استان زنجان فعال است، خاطر نشان کرد: این اقامتگاه ها به نوعی، فرهنگ، گویش، پوشش، غذای محلی، موسیقی و فعالیت های مبتنی برآداب و رسوم مردم محلی را به نمایش می گذارند تا گردشگران از تجربه زندگی در محیط سنتی برخوردار شوند.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون 10 پروانه اقامتگاه بوم گردی در استان صادر شده است، اضافه کرد: بر اساس پیش بینی ها، تا پایان امسال، پنج واحد اقامتگاهی هم در استان به بهره برداری می رسد.

وی تعداد بازدیدهای نظارتی برای ارزیابی و ایجاد اقامتگاه‌های بوم‌گردی را در استان طی سال جاری، 40 مورد اعلام کرد و یادآور شد: در این ارزیابی‌ها با درخواست 14 متقاضی برای ایجاد موافقت بوم‌گردی موافقت شد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
ایران و جهان
پربحث ترین