امروز: سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۲۳
رییس ستاد پیشگیری از جرایم و تخلفات انتخاباتی استان زنجان تأکید کرد:
کد خبر: ۶۹۸۳
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۰
فعالیت های تبلیغاتی کاندیداها در فضای مجازی رصد خواهد شد/ قانون خط قرمز دستگاه قضایی

رییس ستاد پیشگیری از جرایم و تخلفات انتخاباتی استان زنجان گفت: همه فعالیت های تبلیغاتی کاندیداها در فضای مجازی به صورت شبانه روزی رصد خواهد شد.

به گزارش عصرزنجان حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی در چهارمین جلسه ستاد پیشگیری از جرایم و تخلفات انتخاباتی استان زنجان، ضمن قدردانی از اقدام به موقع سپاه پاسداران در اجابت درخواست به حق مردم مبنی بر انتقام از دشمن، اظهار کرد: رسیدگی قضایی به تخلفات داوطلبان  کار سختی نیست.

وی افزود: ما معتقدیم اقدامات پیشگیرانه در این امر برای ایجاد فضای سالم ،آرام و باشکوه انتخابات بسیار موثر است پس باید به این مقوله توجه نماییم و از مسئولین اجرایی برگزار کننده  انتخابات انتظار همراهی، ورود معنا دار، تذکر  و برخورد جدی با متخلفین داریم و از حرف درآییم و عمل کنیم .

رییس کل دادگستری استان زنجان با تأکید بر این موضوع که قانون خط قرمز دستگاه قضایی است، ادامه داد: رعایت قانون از طرف همه، به ویژه داوطلبان و کاندیداها  مورد توجه قرار گیرد و اگر گزارش تخلفی می شود تذکر و برخوردهای قاطع انجام شود تا دیگر شاهد تکرار تخلفات نباشیم.

وی اظهار کرد :22 دی ماه سال جاری، نتیجه بررسی های هیأت نظارت اعلام خواهد شد پس به داوطلبین رد صلاحیت شده و یا  عدم احراز صلاحیت عرض می کنیم  مبادا بر اساس برداشت های ذهنی شخصی خود نهادهای نظارتی و ساختار نظام را زیر سئوال ببرید و در مجامع عمومی اعلام کنید که این عدم صلاحیت ها معنادار و سیاسی است و مراقب حرف ها و نوشته های خود باشید، لذا در صورت عدم رعایت موارد موصوف مسامحه نخواهیم کرد و برابر قانون برخورد خواهد شد.

معاون سیاسی ،امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان هم در این جلسه گفت: اطلس امنیتی برگزاری انتخابات سالم و باشکوه در استان تشکیل شده و جلسه ای با دهیاران و اعضای شورای شهر و روستاها برای ممنوعیت همراهی و تبلیغات کاندیداها  و عدم استفاده از امکانات دولتی برگزار و نکاتی در این خصوص ابلاغ شده است.

 وی با اشاره به اینکه بعضا در سایت ها و کانال ها نظر سنجی هایی در خصوص کاندیدان ها و یا عدم مشارکت مردم  در انتخابات انجام می شود که ما بایستی ضمن مقابله با این  کارها، تولیدات  محتوایی داشته باشیم.

مرادی اضافه کرد :بعد از اعلام اسامی نهایی تأیید صلاحیت شده بلافاصله با این افراد  جلسه خواهیم داشت و موارد لازم و قانونی را به کاندیداها اعلام می کنیم.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
ایران و جهان
پربحث ترین