امروز: سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۵
رییس کل دادگستری استان زنجان:
کد خبر: ۶۹۸۷
تاریخ انتشار: شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۵
20 محکوم جرائم غیرعمد مالی در زنجان آزاد شدند

درپی بازدید رییس کل دادگستری استان زنجان از زندان مرکزی و رسیدگی به امور زندانیان 20 محکوم جرایم غیر عمد مالی از زندان آزاد شدند.

به گزارش عصرزنجان حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی درجلسه کمیته ساماندهی زندانیان استان که در زندان مرکزی زنجان برگزار شد، ضمن تشکر از اقدامات و تلاش های صورت گرفته در زندان های استان اظهار کرد: درپی بازدید از زندان مرکزی، رسیدگی به امور زندانیان و پیگیری های بعمل آمده 20 محکوم  جرایم غیر عمد مالی از زندان آزاد شدند.

وی افزود: در  این جلسه که با حضور مدیر کل زندان های استان، معاونین قضایی رییس کل و روسای زندان های استان برگزار شد، پرونده  تعدادی از محکومین مورد بررسی قرار گرفت که در همین راستا به  15 زندانی واجد شرایط مرخصی اعطا  و همچنین 2 محکوم نیز به پابند الکترونیکی تجهیز شدند .

رئیس شورای قضایی استان خاطر نشان کرد: اجرای سیاست های قوه قضاییه بویژه تلاش برای کاهش آمار جمعیت کیفری زندانها  با استفاده از مجازاتهای جایگزین حبس از رویکرد مهم دستگاه قضایی استان می باشد.

وی بیان کرد: در این جلسه پس از بررسی پرونده های زندانیان مالی ، مهریه، زندانیان بلاتکلیف و دیداری چهره به چهره با تعدادی از زندانیان ، دستورات لازم در خصوص تسریع در رسیدگی و حل و فصل مشکلات مطروحه زندانیان  صادرشد.

درابتدای این جلسه جوادی مدیر کل زندان های استان با قدر دانی از زحمات و تلاش های مسئولین قضائی استان، برگزاری این جلسات را گامی موثر در کاهش جمعیت کیفری زندانها بر شمرد و عزم و اراده هر چه بیشتر دستگاه قضائی استان را در استفاده از ظرفیت های قانونی برای کاهش مجازات زندان را خواستار شد.

انتهای پیام/

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
ایران و جهان
پربحث ترین