امروز: سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۷
رئیس اداره فرش سازمان صمت استان زنجان خبر داد
کد خبر: ۶۹۹۵
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۰
برگزاری دوره های آموزشی تخصصی فرش در استان زنجان

رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: بر اساس برنامه ریزی ها، دوره های مختلف عمومی و تخصصی در حوزه فرش در استان زنجان اجرا می شود.

سید محسن جعفری امروز در گفت و گو با خبرنگار عصرزنجان اظهار کرد: استان زنجان ظرفیت بسیار خوبی در زمینه فرش دستباف دارد.

وی با بیان اینکه 39 کارگاه قالیبافی در استان زنجان فعال است، تصریح کرد: تعداد مراکز تولید غیر متمرکز در استان هم 38 فقره اعلام شده است.

رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان یادآور شد: ریسندگی خامه قالی، رنگرزی خامه قالی، واحد دارکشی، کارگاه های پرداخت فرش، مرمت کار و رفوگر فرش از جمله مشاغل فعال مرتبط با قالیبافی در استان به شمار می رود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر فقط 149 فروشگاه عرضه مواد اولیه فرش در استان زنجان فعالیت دارد، ادامه داد: تعداد واحدهای تولید و طرح نقشه هم در استان سه واحد می باشد.

جعفری با اشاره به برنامه ریزی برای برگزاری دوره های آموزشی تخصصی در رشته های مختلف فرش طی سال جاری، در استان، گفت: تاکنون اعتبار مورد نیاز برای این برنامه های پیش بینی شده، تخصیص نیافته است.

وی همچنین با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون چهار دوره آموزشی فرش در شهرستان طارم برگزار شده است، اضافه کرد: چهار دوره آموزشی مقدماتی هم در سطح روستاهای شهرستان ایجرود برگزار شده است.

انتهای پیام/

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
ایران و جهان
پربحث ترین