امروز: جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۳
کد خبر: ۷۰۷۸
تاریخ انتشار: دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۰
ساخت سریال شهید شهریاری از دهه فجر آغاز می‌شود

تهیه‌کننده سریال شهید شهریاری با بیان اینکه در چند ماه گذشته مقدمات ساخت این سریال آغاز شده است، گفت: ساخت این اثر تلویزیونی از دهه فجر کلید می خورد.

به گزارش عصرزنجان به نقل از ایثار واحد زنجان، مصطفی علمی‌فرد اظهار داشت: در این سریال، علاوه بر روایت زندگینامه شهید دکتر مجید شهریاری از بدو تولد، اتفاقات و دستاوردهای صنعت هسته ای کشور نیز بازگو می‌شود.

وی تصریح کرد: دکتر مجید شهریاری، استاد دانشگاه شهید بهشتی و از دانشمندان هسته‌ای ایران بود که در سال ۱۳۴۵ در زنجان متولد شد و در هشتم آذر ۱۳۸۹ توسط رژیم صهیونیستی و با همکاری اطلاعاتی منافقین در یک عملیات تروریستی به شهادت رسید

وی در زمانی که کشورهای صاحب فناوری هسته ای پزشکی ایران را از نظر صفحات سوخت هسته ای - که در تولید رادیوداروها کاربرد دارد- تحریم کرده بودند، توانست با همکاری دیگر دانشمندان هسته‌ای کشورمان صفحات سوخت با غنای ۲۰ درصد را در کشور بومی سازی کند و به این ترتیب یکی از مشکلات بیماران سرطانی را از میان بردارد.

تهیه کننده سریال شهید شهریاری اظهار داشت: هدف از ساخت این اثر تلویزیونی این است که نشان دهد انرژی هسته ای تنها ساخت بمب اتمی نیست بلکه این فناوری با ابعاد مختلف زندگی انسان بویژه بیماران سرطانی در ارتباط بوده و به بهبود وضعیت جسمانی آن‌ها کمک می‌کند.

وی با بیان اینکه تهیه یک سریال تلویزیونی فاخر بیش از هر چیز به یک فیلمنامه قوی نیاز دارد، افزود: عوامل این سریال همه  تلاش خود را به کار می‌گیرند تا اثر ارزشمندی را که در خور شان این شهید باشد، تولید کنند.

تهیه‌کننده سریال شهید شهریاری افزود: برای تهیه فیلمنامه مناسب، کار تحقیقاتی وسیعی در دستور کار قرار گرفت به طوری که تاکنون حدود ۳۰۰ ساعت مصاحبه و تصویربرداری با مسؤولان، همرزمان، خانواده و دوستان این شهید انجام شده است.

علمی فرد یادآور شد: در جریان تولید این سریال، نگاهی هم به زندگی شهید «مسعود علی‌محمدی» استاد فیزیک دانشگاه تهران که در سال ۱۳۸۸ به شهادت رسید، خواهیم داشت.

وی گفت: تولید این سریال علاوه بر حمایت مالی، همراهی و همدلی مسؤولان را نیز می‌طلبد تا وقفه‌ای در مراحل تولید ایجاد نشود.

سریال شهید شهریاری در ۳۰ قسمت و در مدت یک سال با مشارکت سازمان انرژی اتمی، سازمان صداوسیما و استانداری زنجان تولید خواهد شد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین