امروز: جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۰
معاون اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان خبر داد
کد خبر: ۷۰۹۰
تاریخ انتشار: سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۷
برگزاری 35 عنوان برنامه در 2500 مدرسه زنجان؛ نواخته شدن انقلاب در همه مدارس استان همزمان با 12 بهمن

معاون اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: بیش از 35 عنوان برنامه به مناسبت ایام مبارک دهه فجر در 2 هزار و 500 مدرسه استان زنجان برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری عصرزنجان، جعفر گنج خانلو ظهر امروز در نشست خبری در راستای تبیین ویژه برنامه های دهه مبارک فجر اظهار کرد: اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان به عنوان یک دستگاه فرهنگی در آستانه چهل و یکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی با توجه به گستردگی ساختار خود برنامه های متنوعی را پیش بینی کرده است.

وی با اشاره به اینکه در مجموع بیش از 35 عنوان برنامه برای برگزاری در 2 هزار و 500 مدرسه استان زنجان در ایام دهه فجر در دستور کار قرار گرفته است، تصریح کرد: رویکرد اصلی در برنامه ریزی ها و اجرای برنامه ها توجه به دانش آموزان بوده و تاکید شده که برنامه ها توسط خود دانش آموزان اجرا شود تا تاثیرپذیری بالایی داشته باشد.

معاون پرورشی و تربیت بدنی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان همچنین اجرای یک سری برنامه های خلاقانه توسط مدارس را از دیگر رویکردها اعلام کرد و افزود: در مجموع چهار هدف مهم در برنامه ریزی برای برنامه های متنوع دهه فجر مورد توجه بوده است.

وی مشارکت محوری و دانش آموز محور بودن برنامه ها را یکی از اهداف و ارکان اصلی ویژه برنامه های دهه فجر در سال جاری عنوان کرد و افزود: در مجموع بر این اساس، برنامه ها با مشارکت حداکثری خود دانش آموزان تدوین و طراحی خواهد شد.

گنج خانلو شور و نشاط انقلابی و معنوی را از دیگر ارکان اصلی در برنامه ریزی ها برای ایام دهه فجر اعلام کرد و یادآور شد: آگاهی، بصیرت دینی و انقلابی هم از دیگر ارکان مهم بوده که در قالب تبیین آرمان های انقلاب اسلامی مورد توجه قرار می گیرد.

وی همچنین بر حضور در صحنه به عنوان یکی دیگر از ارکان اصلی در برنامه های دهه فجر سال جاری اشاره کرد و افزود: دانش آموزان یاد می گیرند که همواره و همیشه در صحنه حضور داشته و در رویدادهای مهم شرکت کنند.

معاون پرورشی و تربیت بدنی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان خاطر نشان کرد: شعار و رویکرد اصلی در اجرای برنامه های دهه فجر امسال در مدارس «افتخار به گذشته، امید به آینده» در گام دوم بیانیه انقلاب در پرتو ولایت مداری، جهاد و مقاومت است.

 

*نواخته شدن زنگ انقلاب همزمان با 12 بهمن

وی با اشاره به نواخته شدن زنگ انقلاب همزمان با 12 بهمن ماه سال جاری در تمامی مدارس سطح استان زنجان و گرامیداشت یاد شهدا و بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی، ادامه داد: به صورت نمادین گلبانگ انقلاب با حضور مقامات استانی در مدرسه «مهدیه» نواخته می شود.

گنج خانلو همچنین برگزاری مسابقات مختلف علمی، ورزشی را از دیگر برنامه های پیش بینی شده برای دهه فجر در سطح مدارس اعلام کرد و گفت: برگزاری جنگ شادی، مسابقات کلاسی، محافل انس با قرآن هم از دیگر برنامه ها به شمار می رود.

وی به برگزاری همایش تلاوت نور با حضور قاریان ملی و کشوری اشاره کرد و یادآور شد: برگزاری نماز جماعت دانش آموزان در مسجد «دمیریه» به عنوان کانون مبارزات انقلابی مردم و آشنایی دانش آموزان از دیگر برنامه ها محسوب می شود.

معاون پرورشی و تربیت بدنی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به اینکه سی و هشتمین مسابقات فرهنگی و هنری در مرحله منطقه ای همزمان با دهه فجر در استان آغاز به کار خواهد کرد، اظهار کرد: مسابقات عترت و نماز هم در این ایام برگزار خواهد شد.

 

*برگزاری نمایشگاه انقلاب در 200 مدرسه استان؛ همایش بزرگ یاوران ولایت در زنجان

وی از برگزاری نمایشگاه مدرسه انقلاب در بیش از 200 مدرسه استان زنجان خبر داد و اضافه کرد: این نمایشگاه در راستای ترویج گفتمان انقلاب و بصیرت افزایی برپا می شود.

گنج خانلو از برگزاری همایش بزرگ یاوران ولایت با حضور 3 هزار دانش آموز همزمان با 15 بهمن ماه سال جاری در استان زنجان خبر داد و گفت: دیدار با خانواده شهدا و عطرافشانی و حضور در گلزار شهدا از دیگر برنامه های پیش بینی شده برای این ایام به شمار می رود.

وی برگزاری نشست ها و جلسات روشنگری و سیاسی را از دیگر برنامه های مورد نظر عنوان کرد و اظهار داشت: فراخوانی با عنوان «قهرمان من» که دل نوشته ای درباره سردار دلها است، ارائه شده و دانش آموزان در این مسابقه شرکت خواهند کرد.

معاون پرورشی و تربیت بدنی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان با بیان اینکه نمایشگاهی از دستاوردهای دانش آموزان با نیازهای ویژه همزمان با ایام دهه فجر برگزار می شود، ابراز کرد: همزمان با 21 بهمن ماه،  دانش آموزان استان 22 الله اکبر در یک حرکت نمادین خواهند گفت که نشانه حضور باشکوه آنها در مراسم راهپیمایی خواهد بود.

وی همچنین از اعزام 41 اتوبوس به مناسبت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به اردوهای راهیان نور خبر داد.

انتهای پیام/

 

 

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین