امروز: جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۹
مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان:
کد خبر: ۷۰۹۹
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۰
600 روستای زنجان از گاز طبیعی بهره مند هستند؛ مصرف 2 میلیارد و 300 میلیون متر مکعبی گاز در استان

مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان گفت: با افتتاح پروژه های دهه فجر، 600 روستای استان زنجان از نعمت گاز طبیعی بهره مند شده و 310 روستا بدون گاز باقی می ماند.

موسی احمدلو در گفت و گو با خبرنگار عصرزنجان اظهار کرد: برای گازرسانی بر اساس برنامه شرکت ملی گاز، روستاهای بالای 20 خانوار هدف این طرح ها قرار می گیرند که استان زنجان زنجان هم از این برنامه تبعیت می کند.

وی با اشاره به اینکه با افتتاح پروژه های گازرسانی در دهه فجر، حدود روستاهای بهره مند از این نعمت طبیعی در سطح استان زنجان به 600 روستا خواهد رسید، تصریح کرد: با این حساب 310 روستای استان بدون گاز هستند.

مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان با بیان اینکه این شرکت برنامه اولیه و بررسی های مورد نظر درباره 200 روستای دیگر استان را برای گازرسانی انجام داده است، اضافه کرد: هزینه سرانه انشعاب برای هر خانوار 12 میلیون تومان است که در صورت کافی بودن این مبلغ روستاهای هدف گازرسانی می شوند.

وی با اشاره به اینکه به دنبال راهکاری برای افزایش مبلغ 12 میلیون تومان هزینه سرانه انشعاب هستیم، یادآور شد: بسیاری از روستاهای بدون گاز در مناطق کوهستانی و صعب العبور هستند که این خود هزینه های گازرسانی را بالا می برد.

احمدلو همچنین درباره الکترونیکی شدن قبوض مشترکین گاز و حذف قبوض کاغذی هم اظهار کرد: این طرح صرفه جویی ریالی برای شرکت گاز نداشته است .

وی خاطر نشان کرد: حدود 84.5 درصد از شماره تماس مشترکان گاز استان زنجان در سامانه ثبت شده و قبوض به صورت الکترونیکی به آنها ارسال می شود.

مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان میزان مصرف را در استان تا پایان دی ماه 2 میلیارد و 300 میلیون متر مکعب اعلام کرد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین