امروز: یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۴۶
رئیس مرکز متخصصین راهنمایان گردشگری ایران:
کد خبر: ۷۳۳۱
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۰
عدم آموزش در حوزه گردشگری از مهم ترین کمبودها است

رئیس مرکز متخصصین راهنمایان گردشگری ایران با تاکید بر اینکه در حوزه گردشگری باید کارهای آموزشی مد نظر باشد، گفت: ادامه داد: این امر کیفیت خدمات را در این راستا افزایش می دهد.

اویس کیانی امروز در گفت و گو با خبرنگار عصر زنجان اظهار کرد: مشکلات زیادی در زنجیره گردشگری استان زنجان وجود دارد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر فضای بیشتری در حوزه گردشگری در اختیار بخش خصوصی قرار می گیرد و باید قدر آن را دانست.

رئیس مرکز متخصصین راهنمایان گردشگری ایران در زمینه گردشگری در عید نوروز، با بیان اینکه دمای هوا در زمینه گردشگری در شمال غرب کشور تعیین کننده است، افزود: بر این اساس رشد قابل توجهی از نظر گردشگری در این منطقه رخ نخواهد داد.

وی با تاکید بر اینکه بخش خصوصی باید با برنامه های خلاقانه در حوزه گردشگری وارد عمل شود تا رویکردهای اقتصادی هم تامین شود، اضافه کرد: برنامه هایی چون برگزاری تورهای شهری رایگان یا با هزینه بسیار پایین موجب ماندگاری گردشگران در مقصد خواهد شد.

رئیس مرکز متخصصین راهنمایان گردشگری ایران با بیان اینکه نبود راهنما در موزه ها یکی از مشکلات بزرگ در جذب گردشگر است، ادامه داد: نبود مبلمان و جذابیت های شهری، عدم آموزش صاحبان و گردانندگان اقامتگاه های بوم گردی از دیگر مسائل پیش رو است.

وی با اشاره به وجود بیش از 60 خانه بوم گردی در استان زنجان، یادآور شد: با وجود اینکه فضای مجازی فرصت مناسبی برای معرفی است، اما اثری از فعالیت اقامتگاه های بوم گردی در فضای مجازی نمی باشد.

کیانی با بیان اینکه باید بخش خصوصی به هم پیوند خورده و با هم تعامل کنند، اظهار کرد: دولت هم باید وظیفه تسهیل گری را به خوبی انجام دهد.

 وی با تاکید بر اینکه در حوزه گردشگری باید کارهای آموزشی مد نظر باشد، ادامه داد: این امر کیفیت خدمات را در این راستا افزایش می دهد.

رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان زنجان خاطر نشان کرد: در باور سازی یک اقدام فرهنگی، رسانه ها هم نقش مهمی دارند.

انتهای پیام/

نویسنده : حیدری

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین