امروز: دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۵۲
استاندار زنجان خواستار شد؛
کد خبر: ۷۳۹۲
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۹
همه باید به دانشگاه علوم پزشکی زنجان کمک کنند

استاندار زنجان گفت: در مقابله با بیماروی کرونا همه مدیران به همراه مردم باید پای کار باشند و در راستای مقابله با این بیماری به دانشگاه علوم پزشکی و کادرهای درمانی استان کمک کنند.

به گزارش عصرزنجان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری زنجان، فتح الله حقیقی در جلسه پدافند زیستی استان، برای مقابله با ویروس کرونا اظهار کرد: برای رصد دقیق  وضعیت جامعه نیاز به ایجاد کمیته های تخصصی همچون بهداشت و درمان، امنیت، اطلاع رسانی و پشتیبانی داریم که به طور روزانه ارائه گزارش کرده و به طور عملیاتی در صحنه باشند.

وی با توجه به هشدارهای بهداشتی و رعایت بهداشت از اعضا خواست از عرضه قلیان در مراکز عمومی جلوگیری کنند چرا که یکی از عوامل پر خطر در ابتلا به انواع بیماری ها همین قلیان است.

مقام عالی دولت در استان زنجان ضمن قدردانی از فعالیت دانشگاه علوم پزشکی و کادر درمانی و پزشکان بیمارستان ها که شبانه روزی در حال خدمت هستند، استفاده از ظرفیت بسیج و سمن ها را برای آگاهی آحاد جامعه در برابر این ویروس مهم دانست و گفت: صداوسیما نیز به نحو مطلوبی در راه اطلاع رسانی و پیشگیری در میدان حضور دارد.

وی همچنین نکاتی را به مدیران ادارات برای کاهش خطرات احتمالی و پیشگیری از ابتلا به کرونا ویروس گوشزد کرد و گفت: اماکن ورزشی، هنری و آموزشی تا اطلاع ثانوی تعطیل شوند و همه موظفیم به دانشگاه علوم پزشکی که در راس پیشگیری و مقابله با این بیماریست نهایت کمک را بکنیم.

حقیقی تاکید کرد: کمیته های ایجاد شده به طور روزانه به او گزارشی از اقدامات صورت گرفته ارائه کنند و در شهرستان ها نیز فرمانداران بطور متناظر اقدامات مرکز استان را انجام دهند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان هم با قدردانی از تلاش مسئولان و مدیران استان در پیشگیری از کرونا ویروس مهم ترین نیاز امروز جامعه را حفظ آرامش و همراهی برخی تولید کنندگان ماسک و مواد ضد عفونی کننده با مردم دانست و از رسانه ها خواست ضمن اطلاع رسانی از بیماری در خبرهایشان امیدواری نیز به جامعه تزریق کنند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
ایران و جهان
پربحث ترین