امروز: دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۲۳
کد خبر: ۷۴۰۶
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۱
تشدید نظارت و بازدید از واحدهای گردشگری استان زنجان/ دفاتر خدمات مسافرتی مجاز به فروش تور به مقصد کشورهای خارجی نیستند

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان گفت: به منظور پیشگیری از شیوع کرونا ویروس، نظارت و بازدید از واحدهای گردشگری استان زنجان تشدید می شود.

امیر ارجمند در گفت و گو با خبرنگار عصرزنجان اظهار کرد: شیوه نامه سراسری پیشگیری از شیوع کرونا ویروس به مدیران و بهره برداران تاسیسات گردشگری ابلاغ شده است.

وی با اشاره به اینکه تا اطلاع ثانوی دفاتر خدمات مسافرتی مجاز به فروش تور به مقصد کشورهای خارجی نیستند، ادامه داد: این مطلب در مورد تورهای ورودی به کشور نیز صادق است و برابر این شیوه نامه دفاتر خدمات مسافرتی تا اطلاع ثانوی از ایجاد تعهد برای اجرای تور با مبدا کشورهای خارجی به مقصد استان خودداری کنند.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زنجان از ممنوعیت برگزاری تورهای طبیعت توسط دفاتر خدمات مسافرتی خبر داد و افزود: اجرای هر نوع برنامه توسط تاسیسات گردشگری که باعث تجمع شود ممنوع است و رعایت مسائل بهداشتی در تاسیسات گردشگری استان، خصوصا در مراکز اقامتی و پذیرایی الزامی است.

وی با بیان اینکه عرضه قلیان در کلیه اماکن پذیرایی تحت پوشش اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان ممنوع است، گفت: مدیران و بهره برداران تاسیسات گردشگری موظف هستند زمینه آموزش کلیه نیروهای تحت مدیریت خود را فراهم کرده و بر اجرای فرامین دانشگاه علوم پزشکی اهتمام کامل داشته باشند.

ارجمند در خصوص تمهیدات لازم برای مراکز اقامتی عنوان کرد: مدیران تاسیسات اقامتی موظف هستند مشخصات اتباع خارجی را بلافاصله بعد از پذیرش با شماره های اعلامی 33135124-33421013 اعلام کنند.

وی یادآور شد: همچنین تاسیسات اقامتی موظفند مشخصات مسافران پذیرش شده از شهر مقدس قم را به شماره های مذکور اطلاع دهند.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان گفت: کارشناسان این استان بر اجرای موارد شیوه نامه پیشگیری از شیوع کرونا ویروس نظارت دقیق خواهند داشت.

انتهای پیام/

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
ایران و جهان
پربحث ترین