امروز: جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۳۲
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان خبر داد
کد خبر: ۷۵۵۱
تاریخ انتشار: جمعه ۱ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۵۶
ابتلای 287 نفر به کرونا در زنجان؛طی هفته های آینده تعداد مبتلایان افزایش می یابد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: تا به امروز 287 نفر در استان زنجان به کووید 19 مبتلا شده اند.

به گزارش عصرزنجان ،پرویز قزلباش رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تلاش در جهت سلامت نگه داشتن مردم مهم ترین هدف ما محسوب می شود.

وی با اشاره به اینکه ما در اپیدمی بیماری کرونا دو ماموریت داریم که نخستین ماموریت ما شامل فرهنگ سازی است، افزود: مردم سعی کنند به دید و بازدید کمتر بروند و نکات بهداشتی را رعایت کنند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با بیان اینکه پس از پیشگیری، وظیفه دانشگاه ارائه خدمات درمانی به مبتلایان است، اضافه کرد: پیش بینی های لازم هم در این زمینه صورت گرفته است.
وی با بیان اینکه پیش بینی می شود طی هفته های آینده، با بیماران بیشتری مواجه خواهیم شد، ادامه داد: آمار استان زنجان در زمینه بیماری کرونا مطلوب است اما جا دارد مردم تلاش خود را بیشتر کنند.
قزلباش در زمینه نقاهتگاه های آماده شده با تاکید بر اینکه این نقاهتگاه ها دو کاربرد خواهند داشت، گفت: اگر در بیمارستان ها تخت کم آمد، در جهت درمان بیماران استفاده شود.
وی کاربرد دوم نقاهتگاه ها را برای نگه داشتن بیمارانی که رو به بهبودی هستند، دانست و یادآور شد: بهترین شرایط برای ترخیص بیمار، خانه فرد است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان تعداد مبتلایان به بیماری کرونا را 287 نفر اعلام کرد.
انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
ایران و جهان
پربحث ترین