امروز: دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۱۸
معاون دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان:
کد خبر: ۷۵۸۱
تاریخ انتشار: سه شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۱۹
40درصد مردم زنجان کرونا را جدی نمی گیرند؛ 28 درصد تخت های ویژه کرونا در استان اشغال است

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: متاسفانه 40 درصد از مردم استان زنجان هنوز کرونا ویروس را باور نکرده اند.

به گزارش عصرزنجان ،علیرضا آرمانی کیان عصر امروز در نشست خبری در زمینه ویروس کرونا، اظهار کرد: حدود 60 درصد از رفتارها و عملکردها در این راستا خوب بوده اما 40 درصد مردم هنوز این مساله را باور ندارند.

وی با اشاره به اینکه اگر آمار امروز ما نسبت به روز گذشته 65 نفر بالا رفته است نشان دهنده عدم رعایت نکات تاکید شده توسط برخی است، افزود: این رفتارها علاوه بر خود افراد به دیگران هم  آسیب می زند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با بیان اینکه 40 درصدی که کوتاهی می کنند باید کمک کنیم تا مسیر صحیح را بروند، اضافه کرد: عده ای اصلا توجه ندارند و نمی دانند که این موضوع یک آسیب بسیار نگران کننده است.
وی با اشاره به اینکه نگرانی اصلی ما این است که این پیک باعث آلوده شدن عده زیادی شود و ما نتوانیم خدمات بیمارستانی را ارائه دهیم، تصریح کرد: تاکنون هیچ کس بدون درمان و دارو و آزمایش نمانده است.
آرمانی کیان با تاکید بر اینکه تجمع در روز طبیعت بزرگترین نگرانی ما است، یادآور شد: خوشبختانه تا اینجا با همه کمبودها خدمات مورد نیاز ارائه شده است.
وی با تاکید بر اینکه افرادی که مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا در استان بوده اند شامل یک هزار و 248 نفر می شود، افزود: از این تعداد 351 نفر بالغ بر 24 درصد بستری هستند.
معاون درمان با بیان اینکه 28 درصد از تخت های ویژه بیماران کرونا در استان زنجان پر شده است، تاکید کرد: باید تلاش کنیم که این رقم افزایش پیدا نکند.
انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
ایران و جهان
پربحث ترین