امروز: دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۳۳
اولتیماتوم ییس کل دادگستری استان به گمرک زنجان؛
کد خبر: ۷۵۸۴
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۴
کالا ها و اجناس بلاتکلیف در گمرک استان هرچه سریعتر تعیین تکلیف و ترخیص شوند/ اهتمام مضاعف همه دستگاههای نظارتی ،اجرایی و قضایی برای تحقق شعار سال

رئیس کل دادگستری استان زنجان طی بازدید از گمرک استان بر تعیین تکلیف کالاها و ترخیص آن تاکید کرد.

به گزارش عصرزنجان ،حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی صبح امروز در اولین برنامه بازدید از کارخانجات و شرکت های استان در سال جدید سرزده از اداره گمرک استان بازدید کرد. 

وی ضمن بازدید از کلیه بخش ها و انبارهای گمرک استان با اشاره به تاریخ تحویل کالاها که بعضا به 9 ماه نیز می رسیده و همچنان در گمرک بلاتکلیف مانده، گفت: با توجه به نیاز جامعه تسهیل و تسریع درانجام فرایند اداری در راستای ترخیص کالاها و عرضه به بازار امری ضروری است.

رئیس کل دادگستری استان زنجان افزود: با توجه به شرایط حاکم در کشور و لزوم حمایت از تولید در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به سال جهش تولید نامگذاری شده است اهتمام مضاعف کلیه دستگاه های نظارتی، اجرایی و قضایی برای تحقق شعار مورد تأکید قرار دادند.

وی ادامه داد: پذیرفتنی نیست کالایی بعد از گذشت 9 ماه هنوز در انبارهای گمرک بلاتکلیف مانده است، لذا بایستی بر اساس مقررات جاری این کالاها ترخیص و به بازار عرضه شود.

صادقی نیارکی در پایان اظهار داشت :مسئولین گمرک استان بایستی لیست کلیه کالاهای موجود و بلا تکلیف را هر چه سریعتر به مراجع قضایی استان اعلام کنند تا پیگیری ها و اقدامات لازم برای ترخیص و تعیین تکلیف اجناس به عمل آید تا شاهد وضعیت نابسامان در گمرک استان نباشیم.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
ایران و جهان
پربحث ترین