امروز: دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۱۱
شهردار زنجان خبر داد
کد خبر: ۷۵۹۰
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۱۸
تدفین فوت شدگان در مزار جدید زنجان/همه معابر و اماکن عمومی ضد عفونی می شوند

شهر زنجان گفت: از همان ابتدای آغاز شیوع ویروس کرونا مزارهای شهر زنجان تعطیل شد و مزار جدیدی برای تدفین افراد فوت شده به دلیل ویروس کرونا اختصاص یافت.

 

به گزارش عصرزنجان ،حبیب الله یگانه در نشست خبری ضمن قدردانی از کادر درمانی به عنوان مدافعان سلامت، اظهار کرد: از ابتدای آغاز شیوع ویروس کرونا، زنجان جز نخستین استان هایی بود که اقدامات پیشگیرانه را در این زمینه در دستور کار قرار داد.

وی با اشاره به اینکه بر حسب تکالیفی که از سوی ستاد مقابله با کرونا در استان بر عهده شهرداری گذاشته شده بود، اقدامات لازم را انجام داده ایم، تصریح کرد: ضد عفونی کردن شهر و معابر عمومی مهم ترین اقدامات به شمار می رود.

شهردار زنجان با تاکید بر اینکه ضد غفونی ناوگان حمل و نقل عمومی، تاکسی ها و اماکن عمومی همچون پارک ها و فضای سبز، میادین میوه و تره بار، آرامستان ها وغیره صورت گرفته است، اضافه کرد: شب ها اکیپ های شهرداری در قالب تیم های تجهیز شده به این مراکز مراجعه و اقدام به ضد عفونی می کنند.

وی همچنین به همکاری اقشار و ارگان های مختلف از جمله سپاه استان، نیروهای بسیجی، نیروی ارتش، نیروی انتظامی، گروه های جهادگر و داوطلبان و طلاب و سازمان های مردم نهاد در ضد عفونی معابر و اماکن اشاره کرد و افزود: هر چه در توان داریم برای سلامتی شهروندان به کار خواهیم بست.

یگانه موضوع حفظ سلامتی پرسنل شهرداری را هم مهم دانست و افزود: همه اقدامات لازم برای رعایت نکات بهداشتی در این راستا صورت میگیرد.

وی با اشاره به اینکه مسئولیت کمیته تدفین بر عهده شهرداری است، یادآور شد: از همان ابتدای آغاز شیوع ویروس کرونا مزارهای شهر زنجان تعطیل شد و مزار جدیدی برای تدفین افراد فوت شده به دلیل ویروس کرونا اختصاص یافت.

شهردار زنجان ضد عفونی کردن سازمان بهشت زهرا را هم از جمله اقدامات برشمرد و گفت: تهیه اقلام مورد نیاز از جمله دستکش، ماسک و مواد ضد عفونی کننده برای نیروهای شهرداری هم در راستای حفاظت فردی انجام گرفته است.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
ایران و جهان
پربحث ترین