امروز: جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۲۶
رئیس سازمان صمت استان زنجان:
کد خبر: ۷۶۴۶
تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۷
هیچ کارخانه ای در زنجان به دلیل شیوع کرونا تعطیل نیست/ تعیین ایستگاه ریلی بناب زنجان به عنوان مبدا صادراتی و وارداتی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با تاکید بر اینکه هیچ کارخانه ای در استان به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل نیست، گفت: واحدهای تولیدی مشکل تامین مواد اولیه ندارند.

ناصر فغفوری امروز در گفت و گو با خبرنگار عصرزنجان با اشاره به اینکه باید در کنار دانشگاه علوم پزشکی برای مقابله با ویروس کرونا، قدم برداشت، اظهار کرد: به دنبال جذب اقلام ماسک و دستکش و لباس های بیمارستانی برای کادر درمانی استان زنجان هستیم.

وی با اشاره به اینکه در دو محموله ماسک مورد نیاز n95 استان زنجان شامل 26 هزار عدد را تحویل و در اختیار معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان قرار داده ایم، تصریح کرد: 100هزار عدد ماسک وارداتی سه لایه جراحی هم گرفته شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با اشاره به اینکه واحدهای تولیدی در تامین اقلام مورد نیاز مشارکت خیلی خوبی دارند، اضافه کرد: یکی از نکات مثبت این روزها همیاری و همکاری بخش صنعت در حوزه مسئولیت اجتماعی است.

وی همچنین در زمینه فعالیت اصناف با تاکید بر اینکه بر اساس ابلاغیه ستاد ملی کرونا فعالیت کسبه و بازار تا 20 فروردین ماه تمدید شده و همه ضوابط و مقررات با قدرت و شدت بیشتری ادامه خواهد داشت، ادامه داد: اما بر اساس مکاتبات عنوان شده، نباید فعالیت های اقتصادی کارخانه ها تعطیل شود.

فغفوری با اشاره به ممنوعیت تعطیلی واحدهای فعال در حوزه تولید اقلام بهداشتی در رابطه با کرونا در استان زنجان، یادآور شد: بقیه واحدها هم با رعایت پروتکل ها کار خود را آغاز می کنند.

وی با بیان اینکه برخی از واحدهای صنعتی استان زنجان از 6 فروردین ماه کار خود را آغاز کرده اند، افزود: ضد عفونی محیط کاری، رعایت شیفت کاری و .... رعایت می شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان اذعان کرد: بر اساس قوانین و دستورالعمل های ابلاغی به استان تعطیلی کارخانجات قابل قبول نیست و همه واحدهای تولیدی فعال هستند.

وی با تاکید بر اینکه تا این لحظه هیچ کارخانه ای به دلیل شیوع کرونا ویروس تعطیل و دچار مشکل کمبود مواد یا نبود بازار نشده است، افزود: از سوم فروردین ماه نیز ایستگاه ریلی بناب زنجان به عنوان مبدا صادراتی و وارداتی مشخص شد و اولین محموله آن به گرجستان ارسال شد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین