امروز: جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۳۶
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان خبر داد
کد خبر: ۷۶۵۴
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۵
دوخت بیش از 500 دست لباس ویژه کادر درمانی توسط اوقاف زنجان؛ حمایت از مستاجران در پرداخت اجاره بها

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان گفت: بیش از ۵۰۰ دست لباس مخصوص کادر درمانی با کیفیت با تایید دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان و ۳۰۰ دست لباس مخصوص افراد برای نگهداری دوره نقاهت دوخته شده است.

حجت السلام مختار کرمی امروز در گفت و گو با خبرنگار عصرزنجان اظهار کرد: از همان روزهای نخست شیوع بیماری منحوس کرونا سازمان اوقاف نیز مانند همه نهادهای دیگر اقدامات و فعالیت های خود را آغاز کرد و تاکنون کارهای موثری دراین حوزه انجام داده است.

وی خاطر نشان کرد: سیاست سازمان اوقاف و امور خیریه و به تبع آن اداره کل اوقاف استان زنجان تبعیت از پروتکل های اعلامی از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا بوده و تصمیمات شورای تامین استان و دانشگاه علوم پزشکی را ملاک قرار داده و براساس آن عمل کرده است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با بیان اینکه این اداره در چند بخش فعالیت های خود را انجام داده است، تصریح کرد: این بخش ها شامل بخش فرهنگی و اجتماعی و بخش اقدامات عملی و اجرایی می شود.

وی با اشاره به اینکه در بخش فرهنگی انجام مصاحبه و توجیه مخاطبین، هیات امناء مساجد، اماکن مذهبی و امام زادگان و آماده سازی ذهنی آنها برای همکاری، از جمله برنامه ها بوده است، اضافه کرد: تعطیلی مساجد، امام زادگان و اماکن مذهبی هم از دیگر اقدامات به شمار می رود.

حجت الاسلام کرمی به تعطیلی تمامی مراسم ها و تجمع ها در اماکن فوق و همکاری مردم متدین در همه ابعاد با ستاد ملی مبارزه با کرونا، اشاره کرد و یادآور شد: در بخش اقدامات عملی و اجرایی نیز اقدامات بسیار خوبی انجام گرفته است و همچنان ادامه دارد.

وی با تاکید بر اینکه قول همکاری با مستاجرین برای کمک به آنها در همکاری برای دریافت اجاره که البته هنوز تصمیم نهایی در این خصوص گرفته نشده است، از جمله این برنامه ها محسوب می شود، ادامه داد: ضد عفونی کلیه مساجد با همکاری گروه های جهادی، طلاب حوزه های علمیه، سازمان تبلیغات اسلامی و هیات امنای مساجد در سطح استان و کمک برای خرید مواد ضد عفونی از اقدامات این اداره کل به شمار می رود.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان ضد عفونی کلیه امام زادگان سطح استان و استقرار اکیپ هایی تحت عنوان ایستگاه سلامت در همان مکان ها را از اقدامات عملی و اجرایی برشمرد و افزود: تولید بیش از ۳۵ هزار ماسک توسط گروه های جهادی و حمایت اداره کل اوقاف استان زنجان که از این تعداد ۲۵ هزار ماسک با همت هیات امنای حسینیه اعظم تولید شده است.

وی دوخت بیش از ۵۰۰ دست لباس مخصوص کادر درمانی با کیفیت با تایید دانشگاه علوم پزشکی را از دیگر اقدامات اعلام کرد و گفت: همچنین ۳۰۰ دست لباس مخصوص افراد برای نگهداری دوره نقاهت دوخته شده است.

حجت الاسلام کرمی از خرید ۱۰۰ میلیون تومانی مواد ضد عفونی، مایع دستشویی و بهداشتی توسط حسینیه اعظم و توزیع در مناطق محروم استان زنجان خبر داد و ابراز کرد: ضد عفونی هر شب خیابان ها توسط گروه های جهادی با حمایت حسینیه اعظم از دیگر اقدامات صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه ۱۵ میلیون تومان مواد ضد عفونی خریداری و در اختیار گروه های جهادی و بسیجی در شهرستان خدابنده گذاشته و ۳۰۰ هزار ماسک  توزیع شده است، ادامه داد: همچنین به ستاد مبارزه با کرونای شهرستان خدابنده به مبلغ 10 میلیون تومان کمک شده است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان یادآور شد: خرید مواد ضد عفونی و توزیع ماسک به مبلغ 10 میلیون تومان در شهرستان ابهر با همکاری طلاب و امام جمعه شهرستان ابهر از دیگر کارهای انجام شده است.

وی کمک به گروه های جهادی برای خرید مواد ضد عفونی و توزیع ماسک با همکاری امام جمعه شهرستان طارم و خیرین و در اختیار گذاشتن هتل «احسان ماندگار» شهرستان خدابنده برای تجهیز برای موارد ضروری نگهداری بیماران در آن شهرستان از دیگر اقدامات اداره کل اوقاف و امور خیریه استان به شمار می رود.

انتهای پیام/

 

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین