امروز: جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۳۵
کد خبر: ۷۶۵۵
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۹
جا پای صنایع دستی زنجان در بازار اروپا سفت می شود/ رونق بازار صادراتی صنایع دستی پس از ریشه کنی کرونا

نائب رئیس اتحادیه چاقوسازان و چاقوفروشان استان زنجان گفت: در شرایط کرونایی، کشورهای اروپایی به دنبال تجارت صنایع دستی نخواهند بود و این عرصه ای برای ما فراهم می سازد که با داشتن هنرمندان و استادکاران باب جدیدی به روی ما باز می شود تا علاوه بر تامین نیاز بازار داخلی، یک بازار صادراتی خوب هم داشته باشیم.

محمدرضا جرجیسی امروز در گفت و گو با خبرنگار عصرزنجان در زمینه بازار صنایع دستی در دوران بعد از کرونا، اظهار کرد: صنایع دستی ما در کشور جزو صنایعی بود که واقعا نیاز به حمایت دارد.

وی با اشاره به اینکه پس از ریشه کنی کرونا ویروس، بازار تجارت در سطح جهان تغییرات زیادی را تجربه خواهد کرد، گفت: اتحادیه اروپا که دم از تجارت و به روز بودن علم و صنعت می زد، سیستم های ایمنی و سلامتی آن در مبارزه با کرونا نسبت به بسیاری از کشورها عاجز مانده است.

نائب رئیس اتحادیه چاقوسازان و چاقوفروشان استان زنجان با بیان اینکه کشور ما در مبارزه و مقابله با کرونا ویروس نسبت به خیلی از کشورها، عملکرد بسیار خوبی داشته است، تصریح کرد: بخشی از این عملکرد خوب هم به مقاوم بودن مردم ایران برمی گردد.

وی با تاکید بر اینکه بازار صنایع دستی پس از ریشه کنی ویروس کرونا رونق بسیار خوبی خواهد داشت، اضافه کرد: در این زمینه رقبایی چون اروپایی ها با اینکه دستی بر آتش نداشته اند ولی از این بازار تجارتی حذف شده اند.

جرجیسی با تاکید بر اینکه کشورهای اروپایی پس از ریشه کنی کرونا به دنبال تقویت زیرساخت های بهداشتی و صنایع مادر خود خواهند بود، یادآور شد: این کشورها در شرایط مذکور، به دنبال تجارت صنایع دستی نخواهند بود و این عرصه ای برای ما فراهم می سازد که با داشتن هنرمندان و استادکاران باب جدیدی به روی ما باز می شود تا علاوه بر تامین نیاز بازار داخلی، یک بازار صادراتی خوب هم داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه بازار خوبی هم ویژه صنایع دستی می توان در اروپا فراهم ساخت، ادامه داد: اما رسیدن به این نقطه از تجارت صنایع دستی نیازمند حمایت مسئولان است.

نائب رئیس اتحادیه چاقوسازان و چاقوفروشان استان زنجان با بیان اینکه بخشودگی مالیات یا عوارض برای بخش دولت و شهرداری در حوزه صنایع دستی رقمی نیست، اضافه کرد: این بخشودگی و حمایت موجب دلگرمی صنعتگران و هنرمندان استان زنجان می شود.

انتهای پیام/

 

نویسنده : حیدری

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین