امروز: جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۲۹
فرمانده انتظامی استان زنجان خبر داد
کد خبر: ۷۷۱۸
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۴۵
دستگیری کلاهبردار 10 میلیاردی با 122 سیم کارت تلفن همراه در زنجان

فرمانده انتظامی استان زنجان از دستگیری کلاهبردار 10 میلیاردی توسط پلیس فتا خبر داد و گفت: متهم از 122 سیم کارت تلفن همراه برای کلاهبرداری استفاده کرده بود

سردار رحیم جهانبخش امروز در گفت و گو با خبرنگار عصر زنجان، اظهار داشت:  در پی دریافت گزارشی مبنی بر اینکه فردي ناشناس با سيم‌کارت‌هاي مختلف و با عناوين جعلي پس از جلب اطمینان، اخذ اطلاعات حساب بانکی و دسترسی به اکانت های شبکه های اجتماعی اقدام به کلاهبرداری از شهروندان  مي کند، رسيدگي به موضوع در دستور کار کارشناسان پليس فتا زنجان قرار گرفت.

وی افزود: با انجام تحقيقات يکي از سيم کارت‌هاي مورد استفاده در این کلاهبرداری شناسائي ، مسدود و صاحب آن  احضار که مشخص شد نامبرده مدت‌ها پيش سيم‌کارت خود را مفقود کرده بود، لذا استفاده کننده این سیم کارت شناسایی  و دستور دستگیری وی صادر شد.

فرمانده انتظامی استان زنجان با بیان اینکه در ادامه تحقیقات متهم اصلی در تهران شناسایی  و با اخذ  نيابت قضايئ ماموران پلیس فتا زنجان جهت دستگیری وی اعزام شدند، تصریح کرد: متهم طی عملیاتی غافلگیرانه در يک مهمانپذير دستگیر که در بازرسی  از مخفیگاه وی سه دستگاه گوشي تلفن همراه و پنج  سيم‌کارت کشف شد.

سردار جهانبخش با اشاره به اینکه در ادامه تحقیقات مشخص شد متهم  با همدستی فردی دیگر  و با استفاده  از 122 سيم کارت  کلاهبرداری و  پس از اقدام مجرمانه آنها را  معدوم کرده  است، عنوان داشت: هم دست وی نیز شناسایی و در بازرسی از مخفیگاه وی ، تعداد 11 دستگاه گوشي تلفن همراه ، هشت عدد سيم‌کارت و 11 کارت عابر بانک کشف شد.

وی با بیان اینکه متهم اصلي پرونده به پليس فتا دلالت که در بازجوئي‌هاي فني به عمل آمده، به  10 میلیارد ریال کلاهبرداری  و واريز مبالغ به کارت‌هاي بانکي مختلف اعتراف کرده است، گفت:در تحقیقات مشخص شد متهم، در سال 1397 به جرم کلاهبرداري تلفني به حبس محکوم  شده بود.

فرمانده انتظامی استان زنجان با اشاره به اینکه متهم با تعيين وثيقه روانه زندان شد، به شهروندان توصیه کرد: برای پیشگیری از هرگونه کلاهبرداری از افشای اطلاعات حساب‌های بانکی خود خوداری کرده و  به توصیه‌های پلیس فتا در انجام تراکنش‌های مالی و اینترنتی توجه کنند.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
ایران و جهان
پربحث ترین