امروز: جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۵۵
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان خبر داد
کد خبر: ۷۷۳۸
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۴۵
انتشار 200 اثر از هنرمندان زنجانی با موضوع کرونا؛ پیشنهاد حمایت از هنرمندان متضرر در استان

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت: در مجموع حدود 200 اثر از هنرمندان شامل تمامی حوزه های هنر برای رعایت توصیه های بهداشتی و در خانه ماندن منتشر شده است.

به گزارش عصرزنجان با اشاره به اقدامات فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان در خصوص کرونا ویروس از تولید بیش از 600 اثر در خصوص کرونا ویروس توسط هنرمندان و نویسندگان استان زنجان خبر داد.

 فاطمه کرباسی در نشست خبری با بیان اینکه تحریم ها حوزه فرهنگ و هنر را نمی تواند دربر بگیرد، اظهار کرد: تحریم های ظالمانه ای که علیه کشور وجود دارد شامل همه مسائل به جز حوزه هنر و فرهنگ شده است.

وی با اشاره به اینکه در جشنواره سلامت دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان از 72 کشور اثر به این جشنواره ارسال شده بود، تصریح کرد: در دوران پساکرونا هم یکی از مهم ترین وظایف بر عهده مجموعه های متولی فرهنگ گذاشته خواهد شد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان ابراز کرد: در ایام انتشار کرونا ویروس در استان بیش از 400 اثر و مطلب از اصحاب فرهنگ، شعرا، نویسندگان و... ارائه شد که در مجموع حدود 200 اثر از هنرمندان شامل تمامی حوزه های هنر برای رعایت توصیه های بهداشتی و در خانه ماندن منتشر شده است.

وی با بیان اینکه کرونا و پدیده های از این نوع را نباید فقط از ناحیه بد مورد تحلیل قرار داد، اضافه کرد: ضمن مشکلاتی که به وجود آمده یکی از اثرات مثبت این ویروس این است که سبک زندگی بعد از اختراع اینترنت باید به شکل دیگری باشد.

کرباسی با تاکید بر اینکه بیشترین درگیری را در زمینه مسائل پیش آمده بخش آموزش کشور داشت و یکی از زیربنایی ترین بخش هایی که فرهنگ را شکل می دهد، مراکز آموزشی است، ادامه داد: دانلود کتاب های اینترنتی که قبلا به صورت پرداخت پول بود بدون هزینه برای هم وطنان میسر شد.

وی با اشاره به اینکه سعی می شود که ضرر و زیان های هنرمندان به ویژه گروه های موسیقی هم که به دلیل کرونا تعطیل شده بودند، جبران شود، افزود: در پیش نهادی به وزیر اعلام شد حداقل هنرمندانی که در صندوق هنرمندان عضو هستند مشمول این کمک ها شوند یا اعتباری برای این امر در اختیار مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها قرار گیرد یا حداقل کمک هایی به هنرمندان با معرفی مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها صورت گیرد.

انتهای پیام/

 

 

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
ایران و جهان
پربحث ترین