امروز: جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۴۹
کد خبر: ۷۸۳۶
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۰
رای دیوان عالی کشور به نفع دولت/ امکان استحصال مجدد پسماند روی با تکنولوژی جدید

فرماندار شهرستان زنجان گفت: امکان استحصال مجدد پسماندهای روی وجود دارد اما تکنولوژی ما برای این نوع بهره برداری پاسخگو نیست.

رضا عسگری امروز در گفت و گو با خبرنگار عصرزنجان در زمینه پسماندهای روی پس از انتقال به مکان جدید اظهار کرد: استحصال مجدد روی با تکنولوژی و فناوری جدید مقدور است.

وی با اشاره به اینکه پسماند روی انباشت شده دارای ارزش افزوده بالایی است، تصریح کرد: پیگیری تولیدکنندگان مبنی بر اینکه مالکیت پسماندها از طریق دیوان عالی کشور هم نتیجه بخش نبوده و بر اساس رای دیوان عالی کشور طی ماه جاری، این پسماندها متعلق به دولت است و باید برای استان زنجان هزینه شود.

فرماندار شهرستان زنجان با بیان اینکه کارگروهی به منظور نحوه واگذاری خاک روی تشکیل شده است، اضافه کرد: این موضوع تعیین تکلیف شده و عواید حاصل از خاک به استان برمی گردد.

وی با تاکید بر اینکه حداقل عناصر معدنی در پسماندهای انباشت شده موجود است و فعلا تکنولوژی در استان برای بهره برداری از آن وجود ندارد، ادامه داد: در حال حاضر امکان فروش این خاک ها وجود دارد.

عسگری همچنین با تاکید بر اینکه هزینه های انتقال خاک به محل جدید بر عهده شرکت های تولید کننده روی است، یادآور شد: شرکت مجری انتقال هم باید به وظایف خود به خوبی عمل کند.

وی همچنین از انتقال بخش های قابل استحصال خاک روی به واحدهای تولیدی استان زنجان خبر داد و افزود: برنامه ریزی های مورد نظر در زمینه پسماندها صورت گرفته است.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین