امروز: شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۳۷
مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده‌ای استان زنجان خبر داد
کد خبر: ۷۸۷۵
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۵
اجرای طرح‌های ارتقاء ایمنی در زنجان برای بیش از 5 هزار نفر

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان گفت: در سال 98 طرح‌های ارتقا ایمنی عبور و مرور در 30 روستا و 35 مدرسه سطح استان اجرا شد.

به گزارش عصرزنجان عبدالحسین علی‌اکبری با اعلام این خبر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طرح‌های ارتقاء ایمنی شامل عابران پیاده، راکبان موتورسیکلت، وانت‌بارها، ادوات کشاورزی و همچنین آموزش دانش آموزان مدارس حاشیه راه‌ها و ایمنی سازی فیزیکی آنان و سرنشینان خودرو است.

وی با اشاره به اینکه طرح ارتقا عابران پیاده، راکبان موتورسیکلت و ادوات کشاورزی و وانت بارها در 30 روستا در سطح استان اجراشده است، بیان کرد: 2 هزار و 500 نفر در این طرح‌ها شرکت داشتند.

این مقام مسئول ادامه داد: این طرح‌ها برابر ضوابط تدوین‌ شده از سوی دفتر ایمنی و ترافیک سازمان راهداری و حمل ‌و نقل جاده‌ای کشور و با توجه به اهمیت ارتقای ایمنی تردد کاربران آسیب‌پذیر جاده‌ای و همچنین ایمنی تردد وسایل نقلیه خاصی مانند وانت‌بارها و به‌ منظور پیشگیری از تلفات و جراحات آن‌ها اجرا می‌شود.

وی توضیح داد: در 35 مدرسه از مدارس حاشیه راه‌های استان زنجان نیز برنامه‌های آموزشی طرح‌های ارتقا ایمنی اجرا شد که بیش از 2 هزار و 500 دانش آموزان در آن شرکت داشتند.

علی اکبری گفت: در 13 مدرسه ایمن‌سازی‌های فیزیکی از قبیل خط‌کشی مقابل مدرسه، نصب تابلوهای ترکیبی، آشکارسازی و... صورت گرفته است. وی با بیان اینکه اجرای طرح‌های آموزشی کمک شایانی به اصلاح فرهنگ ترافیکی مردم و کاربران جاده‌ها می‌کند، افزود:‌ بخشی از اهداف این طرح آشکارسازی وسایل نقلیه ازجمله موتور، وانت‌بار، ادوات کشاورزی و وسایل نقلیه سنگین باری است که در سال گذشته 6 هزار مورد در سطح محورهای مواصلاتی استان زنجان اجرا شده است.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین