امروز: جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۳۱
کارشناس مسائل سیاسی خاورمیانه:
کد خبر: ۷۹۲۸
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۱۰
حزب الله خطر جدی برای صهیونیست تلقی می شود/ برخورد جدی در زمینه موضوع سفیر آلمان

کارشناس مسائل سیاسی خاورمیانه با تاکید بر اینکه حزب الله خطر جدی برای صهیونیست تلقی می شود، گفت: حزب الله عاملی است که بازدارندگی را در منطقه ایجاد کرده است.

به گزارش عصرزنجان سعید ساقبی امروز در گفت و گو با خبرنگار عصر زنجان اظهار کرد: قرار گرفتن حزب الله در لیست تروریستی آلمان اتفاق تازه ای نبوده و اینها بازوهای اصلی جبهه مقاومت را نشانه گرفته اند.

وی تصریح کرد: دشمنان با توجه به اینکه داعش در غرب آسیا به نمایندگی از آمریکا، صهیونیست، عبری و عربی موفق نشد و ایادی آنها هم در داخل عراق و لبنان شکست خوردند با قدرت یابی مقاومت، آنها ضلع و بازوی اصلی مقاومت را هدف قرار داده اند.

کارشناس مسائل سیاسی خاورمیانه با بیان اینکه مهمترین ضلع مقاومت، حزب الله است، یادآور شد: حزب الله عاملی است که بازدارندگی را در منطقه ایجاد کرده و برای صهیونیست ها خطر جدی تلقی می شود.

وی با تاکید بر اینکه اکثر جمعیت لبنان مسیحی عربی هستند، افزود: گروه دوم سنی و گروه سوم جمعیتی هم در این کشور شیعه هستند که در زمینه تقسیمات قومی، مذهبی، قبیله ای، مکتب و مذهب واحدی ندارند.

ساقبی با تاکید بر اینکه سنی های کشور لبنان تابع کشور عربستان سعودی بوده و به حزب الله فشار وارد می کنند، ادامه داد: لازمه آن این است که جمهوری اسلامی ایران در زمینه بازی های سیاسی بین المللی اقدامی کند.

وی یادآور شد: حزب الله لبنان در جنگ 33 روزه صهیونیست ها را شکست داده است در حالی که آن زمان، قدرت کنونی را نداشت.

کارشناس مسائل سیاسی خاورمیانه یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران در زمینه منافع و امنیت ایران کوتاه نمی آید و باید در زمینه موضوع سفیر آلمان با جدیت برخورد شود.

انتهای پیام/

 

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین