امروز: جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۰۹
کارشناس مسائل سیاسی خاورمیانه:
کد خبر: ۷۹۳۳
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۲۰
وقت جولان دادن آمریکایی ها در منطقه سر آمده است

کارشناس مسائل سیاسی خاورمیانه گفت: اگر آمریکایی ها قصد خروج از عراق را نداشته باشند با زور بیرون می شوند و دیگر زمان جولان دادن آمریکایی ها در منطقه تمام شده است.

سعید ساقبی امروز در گفت و گو با خبرنگار عصرزنجان در زمینه خروج نیروهای آمریکا از منطقه اظهار کرد: خروج نیروهای آمریکایی از کشور عراق در مجلس این کشور به تصویب رسیده است.

وی با تاکید بر اینکه آمریکا وقتی شکست را در کشور سوریه و عراق از جبهه مقاومت تجربه کرد حملات خود را به حشد الشعبی زیاد کرده در حالی که حشد الشعبی بسیج مردمی بوده و از دل مردم است، تصریح کرد: آمریکا دست به انجام اقداماتی در داخل عراق همچون تشتت بین قومیت ها و تلاش برای تاثیرگذاری در تشکیل کابینه دولت می زند.

کارشناس مسائل سیاسی خاورمیانه با بیان اینکه اخیرا هم نخست وزیر عراق تایید و انتخاب شده و دولت آن در حال شکل گیری است، افزود: آمریکایی ها باید از این کشور بروند و راهی ندارند اما به این زودی هم زیر بار این قضیه نخواهند رفت چرا که آمریکا می داند اگر نیروهای خود را از سوریه و عراق خارج کند دیگر در منطقه کاری نمی تواند انجام دهد.

وی با بیان اینکه آمریکایی ها شیطنت می کنند اما در نهایت بارقه امیدی که در عراق شکل می گیرد، ادامه داد: اگر آمریکایی ها قصد خروج از عراق را نداشته باشند با زور می روند و دیگر زمان جولان دادن آمریکایی ها در منطقه تمام شده است.

ساقبی با بیان اینکه آنها برای خروج از منطقه مقاومت می کنند و سعی می کنند به دولت عراق و حشد الشعبی فشار آورند، یادآور شد: اما جمهوری اسلامی ایران، عراق و جبهه مقاومت قدرت بالایی داشته و آمریکا نمی تواند به اهداف خود برسد.

انتهای پیام/

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین