امروز: جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۳۲
غم نان!!!
کد خبر: ۷۹۵۹
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۴۵
خبر خوش مسئولان: قطار ساماندهی ها اینبار در ایستگاه نان / سفره ها کوچکتر می شوند!

گرانی نان طی روز گذشته به یکی از مباحث داغ خبری در رسانه های استان زنجان تبدیل شده بود، گرانی که مسئولان آن را به نوعی ساماندهی نرخ نان عنوان کرده و این افزایش 20 درصدی را حق نانوایان می دانند.

به گزارش عصرزنجان این روزها، خبر گرانی ها در بازار زنجان به داغ ترین خبرها تبدیل شده است، گرانی که از مسکن و خودرو آغاز شد و به سبد غذایی مردم رسید و حال این گرانی به نان هم سرایت کرده و سفره مردم روز به روز کوچک تر می شود.

هنوز گرانی حبوبات در بازار شهر زنجان برای مردم قابل هضم نشده بود که خبر اعتصاب قصابان و تقاضای کشتارگاه ها برای افزایش نرخ کشتار همه را غافلگیر کرد.

هستند بسیاری از خانواده ها که قدرت خرید گوشت را نداشته اند و حال در این روزها که با میهمان ناخوانده ای به نام کرونا مواجه شده اند، توان خریدشان پایین تر آمده و سفره هایشان خالی تر شده است.

این در حالی است که گوشت قرمز جزو کالاهای اساسی است، اما مگر اساسی تر از نان هم داریم؟!

اینبار قطار ساماندهی قیمت ها و به قول معروف مصوبات دولتی ها در ایستگاه نان متوقف شده و خبر از گرانی نان می دهد.

خبری که قرار شد پس از ماه میهمانی خدا، ماه مبارک رمضان به مردم اعلام و به نانوایی ها ابلاغ شود، بماند که برخی از نانوایی ها از تب این خبر تاب نیاورده و زودتر دست به کار شده اند تا نانی به دست آرند....

مسئولان معتقد هستند که گرانی نان حق نانوایان بوده و در این بازار داغ افزایش قیمت ها، نان از قافله عقب افتاده بود.

 

*اوایل خردادماه نان گران می شود

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان زمان عملیاتی شدن افزایش قیمت در حوزه نان را اول خرداد ماه سال جاری اعلام کرد و گفت: میزان افزایش نرخ نان 20 درصد برآورد شده است.

ناصر فغفوری همچنین با تاکید بر اینکه 6 سال است که نرخ نان در استان زنجان افزایشی نداشته است، یادآور شد: در این زمینه با نانوایان هم توافق صورت گرفته است.

وی ادامه داد: از سال قبل مقرر بود که نرخ نان در استان ها از جمله استان زنجان هم افزایش یابد که شرایط مختلفی این امر را به تاخیر انداخته است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان همچنین از بالا رفتن کیفیت نان پس از افزایش قیمت ها خبر داد و خاطر نشان ساخت: نظارت های لازم در این راستا به عمل خواهد آمد.

*قیمت نان نهایی نشده است

رئیس اتاق اصناف استان زنجان با اشاره به اینکه قیمت جدید نان در زنجان در دست بررسی بوده و پس از ماه مبارک رمضان ابلاغ خواهد شد، گفت: فعلا قیمت ها افزایش پیدا نکرده است.

محمود موسوی اظهار کرد: حدود پنج سال است که قیمت نان در استان افزایشی نداشته است.

وی با تاکید بر اینکه همزمان با افزایش نرخ بنزین قرار بود، قیمت نان هم افزایش یابد که بر اساس شرایط این اتفاق رخ نداد، اضافه کرد: همچنین همزمان با عید نوروز هم به دلیل شیوع ویروس کرونا از افزایش نرخ نان جلوگیری به عمل آمد.

رئیس اتاق اصناف استان زنجان با بیان اینکه بر اساس بررسی ها و تصمیمات صورت گرفته نرخ نان پس از ماه مبارک رمضان اعلام خواهد شد، یادآور شد: هنوز در زمینه قیمت نهایی تصمیم قطعی گرفته نشده و این موضوع در دست بررسی است.

وی قیمت خرید گندم را در حال حاضر هر کیلو 2 هزار و 500 تومان اعلام کرد و افزود: قیمت فعلی نان بر اساس گندم یک هزار و 700 تومانی تصویب شده بود.

«فاطمه حیدری»

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین