امروز: جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۴۹
چشمه ای که همیشه می جوشد
کد خبر: ۷۹۷۶
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۴۹
رزمایشی از جنس شور و شعور حسینی؛ کمک های مردمی در زنجان به 8 میلیارد و 505 میلیون تومان رسید

مردم پایتخت شور و شعور حسینی به ویژه جهادگران بسیجی اینبار هم با همدلی و همراهی خود نشان دادند که درس عشق و ایثار را به خوبی فرا گرفته اند درسی از جنس روزهای دفاع مقدس!

به گزارش عصرزنجان میهمان ناخوانده که وارد شهر شد، همه دستگاه های اجرایی دست به دست هم داده و آماده باش برای مقابله با این ویروس منحوس شدند اما نقش بسیج و جهادگران بسیجی و سپاه در این همدلی ها بسیار پر رنگ بود.

از همان آغاز شیوع کرونا ویروس، جهادگران بسیجی خودجوش همچون همیشه وارد میدان کار شده و جهاد را بر خود واجب دانستند تا دوباره همانند روزهای دفاع مقدس ثابت کنند که جان فشانی و ایثار درسی است که انقلاب اسلامی به آنها داده است و چه خوب این بسیجیان همیشه در صحنه با حضورشان دل مردم را قرص می کنند.

جهادگران بسیجی و نیروهای سپاهی در قالب ها و برنامه های مختلفی برای مقابله با کرونا ویروس گام برداشته و اقدامات بسیار زیادی انجام داده اند که ضد عفونی اماکن مختلف، جمع آوری کمک های مردمی و توزیع آن بین نیازمندان، توزیع بسته های غذایی و بهداشتی، تولید اقلام بهداشتی و ... از جمله آن به شمار می رود.

فرمانده سپاه ناحیه زنجان در این راستا در گفت و گو با خبرنگار عصر زنجان اظهار کرد: در مجموع بالغ بر 36 هزار و 521 بسته غذایی در زنجان توزیع شده است.

محسن سهندی همچنین از توزیع 59 هزار و 380 بسته غذایی گرم در بین نیازمندان از آغاز شیوع ویروس کرونا خبر داد و گفت: 45 هزار و 69 بسته بهداشتی هم بین جامعه هدف توزیع شده است.

وی با اشاره به اینکه در مجموع 49 هزار و 450 نفر نیروی بسیجی جهادگر در راستای مبارزه با کرونا ویروس به کار گرفته شده اند، اضافه کرد: بالغ بر یک میلیون و 259 هزار و 670 عدد ماسک توسط جهادگران تولید شده است.

فرمانده سپاه ناحیه زنجان تعداد لباس های ایزوله تولید و توزیع شده را 18 هزار و 835 مورد اعلام کرد و ادامه داد: یک میلیون و 33 هزار و 60 لیتر مواد ضد عفونی هم برای ضد عفونی اماکن مورد هدف مورد استفاده قرار گرفته است.

وی از توزیع 182 هزار و 690 جفت دستکش خبر داد و خاطر نشان ساخت: 300 عدد بالشت و 10 هزار و 288 عدد هم شیلد پزشکی توزیع شده است.

سهندی بیان کرد: تاکنون 500 کیلو کلر و یک هزار و 200 عدد وایتکس هم برای مبارزه با کرونا ویروس در زنجان تهیه و توزیع شده است.

وی همچنین مجموع کمک های مردمی جمع آوری شده برای حمایت از نیازمندان و اقشار آسیب دیده را در زنجان بالغ بر 8 میلیارد و 505 میلیون تومان اعلام کرد.

انتهای پیام/

 

 

 

نویسنده : فاطمه حیدری

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین