امروز: جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۰۲
مدیر درمان استان زنجان خبر داد
کد خبر: ۷۹۸۸
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۰
اجرای طرح حذف درج اعتبار دفترچه‌های درمانی

مدیر درمان استان زنجان از ارسال بخشنامه ای پیرامون اجرای طرح حذف درج اعتبار دفترچه‌های درمانی و جایگزینی آن با سامانه استحقاق درمان از ابتدای خرداد ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش عصرزنجان علی محمدی با اشاره به اینکه این طرح در راستای حذف تدریجی دفترچه درمانی و به منظور تسهیل در ارائه خدمات درمانی به بیمه شدگان، مستمری بگیران و افراد تحت تکفل آنان در کلیه مراکز درمانی اعم از ملکی و غیرملکی طرف قرارداد و همچنین کاهش مراجعه مخاطبین ذیربط به شعب و کارگزاری‌های رسمی سازمان و با هدف ایجاد رضایتمندی آنان فراهم شده است، افزود: این طرح از اول خرداد ماه سال جاری در کلیه مراکز درمانی استان و بیش از 550 مرکز درمانی طرف قرار داد در سطح استان زنجان همزمان با سراسر کشور انجام می شود.

وی تصریح کرد: بیمه شدگان و مستمری بگیران می توانند از طریق سامانه ussd به سرشماره # 1420*4* ( استعلام / استحقاق درمان) و با درج کد ملی بیمار نسبت به استحقاق سنجی خود اقدام کنند.

مدیر درمان استان تاکید کرد: فرآیند اخذ استحقاق درمان در بخش بستری با رعایت اصول و قواعد رفع همپوشانی‌های درمانی سازمان‌های بیمه گر پایه کماکان به قوت خود باقی است.

وی یادآور شد: سرویس استعلام استحقاق درمان به صورت عام از طریق ussd در اختیار پزشکان و مراکز درمانی ملکی و غیرملکی طرف قرارداد قرار می گیرد.

محمدی در خصوص فرزندان ذکور نیز گفت: در صورتی ‌که فرزندان ذکور بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران (19 سال تمام) به دلیل عدم ارائه گواهی تحصیلی معتبر دانشگاهی و همچنین فرزندان اناث آنان به جهت عدم ارائه اصل شناسنامه، در سرویس استحقاق درمان «فاقد حمایت درمانی» باشند، تا زمان برقراری تعامل الکترونیکی با پایگاه‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، ارائه خدمات درمانی جهت این دسته از فرزندان مطابق ضوابط و روال جاری انجام خواهد شد.

گفتنی است، در صورتی‌که بیمه شده و مستمری‌بگیر سازمان تامین اجتماعی به هر دلیل به وضعیت استحقاق درمان خود معترض باشد، می‎تواند از طریق تماس با سامانه "1420" سازمان‎ تامین‌اجتماعی نسبت به پیگیری موضوع اقدام نماید.

انتهای پیام/

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین