امروز: چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۲۶
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان خبر داد
کد خبر: ۸۰۱۲
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۸
وجود ۳۸هکتار فضای گلخانه ای در زنجان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با اشاره به وجود وجود ۳۸هکتار فضای گلخانه ای، گفت: در سال جهش تولید کشت گلخانه‌ای در استان افزایش می‌یابد و این استان زیر ساخت لازم برای توسعه کشت گلخانه‌ای را دارد.

جواد تاراسی امروز در گفت و گو با خبرنگار عصرزنجان اظهار کرد: افزایش ضریب تامین امنیت غذایی جامعه، مدیریت ریسک فنی تولید و افزایش اشتغال از اهداف مهم توسعه کشت گلخانه‌ای در استان است.

وی گفت: در بحث تولید محصولات گلخانه‌ای بیش از 3هزار نفر در استان مشغول به کار هستند و در این میان باید به کشت محصولات گلخانه‌ای توجه شده و توسعه یابد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان تاکید کرد: تولید محصولات گلخانه‌ای یک روش نوین است که باعث افزایش کیفیت محصول تولیدی، تولید محصول مورد نظر در طول سال، افزایش صادرات، صرفه جویی در مصرف آب، استفاده از اراضی غیر قابل کشت با سیستم هیدرو یونیک و ایجاد فرصت‌های شغلی مناسب برای فارغ التحصیلان کشاورزی می‌شود.

وی وسعت گلخانه‌های استان زنجان را بیش از ۳۸ هکتار اعلام کرد و افزود: محصولاتی مانند توت فرنگی، سبزی و صیفی و نهال عمده محصولات تولیدی گلخانه‌های سطح استان است و برای متقاضیان برای کشت گلخانه‌ای تسهیلات با کار مزد کم درصد پرداخت می‌شود.

تاراسی همچنین به توسعه کشت گیاهان دارویی در استان تاکید کرد و افزود: ارتقاء درآمد بهره برداران و توسعه زنجیره تولید از اهداف مهم اجرای طرح است.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین