امروز: چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۵۲
مدیر کل میراث فرهنگی استان زنجان خبر داد
کد خبر: ۸۰۱۳
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۷
صدور مجوز نخستین مجتمع گردشگری معدنی کشور در استان زنجان

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان با اشاره به صدور مجوز نخستین مجتمع گردشگری معدنی کشور، گفت: گردشگری معدنی مقوله جدیدی در صنعت گردشگری است و ایجاد این گردشگری در اقتصاد تاثیر به‌سزایی خواهد داشت و باعث افزایش ماندگاری گردشگران در این استان می شود.

امیر ارجمند امروز در گفت و گو با خبرنگار عصرزنجان اظهار کرد: گردشگری معدن یکی از مزیت‌های حوزه گردشگری هر شهر محسوب می‌شود که توجه به آن‌، می‌تواند گامی رو به جلو در توسعه همه جانبه باشد.

وی خاطر نشان کرد: مجوز اولین مجتمع گردشگری معدنی کشور در استان زنجان صادر شده است و در روزهای آتی فعالیت خود را آغاز می کند.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان ادامه داد: معدن انگوران جزو معدود معادن فعال کشور است که صنعت گردشگری را در برنامه های خود قرار داده است گردشگري معدن جديد است و با استاندارد سازي و مطالعات تخصصي مي توان به موفقيت رسيد.

وی افزود: از جمله مواردی که جذابیت خاصی برای مردم دارد، مشاهده پیت معادن روباز و زیرزمینی، روش‌های اکتشاف و استخراج آنها، تونل زیرزمینی، معدن تراورتن، ورودی ییلاق دستگاه‌ها و ماشین‌آلات مورد استفاده برای استخراج معادن، مشاهده انواع کانی‌ها و سنگ‌ها به‌ویژه سنگ‌های قیمتی و جواهر است.
ارجمند خاطرنشان کرد: گردشگری معدنی در معدن انگوران زنجان بزرگترین معدن سرب و روی خاورمیانه، از طرف وزیر میراث فرهنگی نیز مورد استقبال قرار گرفت.

وی یادآور شد: معدن سرب و روی انگوران واحدهای اقامتی را در داخل این مجموعه در راستای اسکان تورهای گردشگری معدنی آماده کرده است و باتوجه به اینکه در مسیر گردشگری زنجان به پایگاه میراث جهانی تخت سلیمان این امکانات گردشگری برای مسافران بسیار مناسب و در خور توجه است. 
مدیر کل میراث فرهنگی استان ادامه داد: با توجه به بکر بودن کشور از لحاظ میراث طبیعی و پدیده‌های جذاب طبیعت زنده و غیرزنده شناسایی و بها دادن به معادن به‌واسطه دارا بودن پیشینه بسیار طولانی و تنوع معدنکاری فرصتی بسیار مناسب برای گردشگری در جهت اشتغال‌زایی و توسعه اقتصادی در کنار بهره‌برداری از معادن است.

شایان ذکر است، این معدن در ۱۳۰ کیلومتری شهر زنجان قرار دارد، فعالیت این معدن به سال ۱۳۰۱ بر می‌گردد.

انتهای پیام/

 

 

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین