امروز: چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۲۹
مسئول بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان:
کد خبر: ۸۰۱۹
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۴۹
کاهش ظرفیت مشتریان در رستوران ها به 50 درصد؛ تالارهای زنجان همچنان تعطیل هستند؛ ممنوعیت برگزاری مراسم و جشن ها در رستوران ها

مسئول بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با تاکید بر آغاز فعالیت رستوران ها و اغذیه فروشی ها و چلوکبابی ها در استان با حداقل ظرفیت مشتری، گفت: نظارت های شدید بر فعالیت های این واحدها آغاز شده است.

جلیل نصیری امروز در گفت و گو با خبرنگار عصرزنجان اظهار کرد: بازگشایی رستوران ها و فعالیت عادی آنها یک تصمیم ملی بوده و باید اجرایی شود.

وی با تاکید بر اینکه رستوران ها جزء اماکنی محسوب می شدند که تا هفته جاری فعال نبودند، تصریح کرد: اما بازگشایی رستوران ها، اغذیه فروشی ها، حلیم و آش فروشی ها، چلوکبابی ها و ... با دستور رئیس جمهور ابلاغ شد.

مسئول بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با بیان اینکه همچنان تالارهای استان تعطیل هستند و برای بازگشایی آنها دستوری ابلاغ نشده است، ادامه داد: اجازه برگزاری هیچ گونه برنامه، مراسم و جشنی هم در رستوران ها داده نمی شود و با متخلفان برخورد شدید خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه دریافت وجه نقد در رستوران ها ممنوع است و حدالامکان مشتریان پرداخت الکتریکی یا اینترنتی داشته باشند، اضافه کرد: ارائه خدمات از سوی رستوران هم باید به نحوی باشد که صف طولانی ایجاد نشود.

نصیری از کاهش ظرفیت مشتریان رستوران ها تا 50 درصد خبر داد و یادآور شد: نظارت شدیدی هم بر نحوه عملکرد رستوران ها انجام می گیرد.

وی با تاکید بر ابلاغ پروتکل های بهداشتی به رستوران های شهر، خاطر نشان کرد: فاصله یک متری کارکنان رستوران یا اغذیه فروشی ها از هم، نصب سیستم تهویه و باز بودن در و پنجره ها، اجتناب کارکنان از تماس با یکدیگر و عدم تجمع آنها در رختکن، انبار یا آبدارخانه از جمله این موارد به شمار می رود.

مسئول بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان همچنین افزود: به مسئولان رستوران ها پیشنهاد داده شده تا اتاق استراحت کارکنان تعطیل باشد.

انتهای پیام/

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین