امروز: چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۱۰
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان خبر داد
کد خبر: ۸۰۲۰
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۵
ایجاد بندر خشک صادراتی به صورت شرکت تعاونی در زنجان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان از ایجاد بندر خشک صادراتی به صورت شرکت تعاونی خبر داد و گفت: امسال 10 تعاونی مختلف دیگر نیز در استان تشکیل خواهد شد.

به گزارش عصرزنجان محمدرضا یوسفی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اداره کل تعاون استان زنجان در سال جهش تولید برنامه‌های متعددی برای تحقق این شعار در نظر گرفته است.

وی پروژه ایجاد و توسعه اشتغال مشاغل خانگی با رویکرد تعاونی، ایجاد بندر خشک صادراتی به صورت شرکت تعاونی و تقویت برنامه‌های حوزه کارگری را از جمله برنامه‌های این اداره کل در سال جاری عنوان کرد و گفت: اجرای طرح توسعه فضاهای ورزشی در قالب پروژه جهش تولید، تشکیل 10 شرکت تعاونی و برگزاری کمیته رصد اشتغال از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده برای سال جاری است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان همچنین از راه‌اندازی سامانه جامع روابط کار خبر داد و گفت: استان زنجان در بحث سامانه‌های هوشمند فعالیت خوبی داشته و شاخص نرخ مشارکت اقتصادی در استان طی سال قبل افزایش یافته است.

وی ادامه داد: تشکیل کمیته‌های هماهنگی بیمه بیکاری به شکل فوق‌العاده برای بررسی بنگاه‌های تعطیل شده ناشی از بیماری کرونا، آموزش کارفرمایان و کارگران و توسعه تشکل‌های کارگری و کارفرمایی و توسعه و ارتقای مباحث شرکای اجتماعی دولت، کارفرما و کارگر از دیگر اقداماتی است که طی سال‌جاری انجام می‌شود.

یوسفی از ادامه اقدامات این اداره کل در سال قبل برای کاهش نرخ بیکاری نیز خبر داد و گفت: استان زنجان در کنار افزایش نرخ مشارکت اقتصادی، شاهد کاهش نرخ بیکاری در سال 98 بوده است.

انتهای پیام/    

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین