امروز: شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۳۴
مدیر کل میراث فرهنگی استان زنجان خبر داد
کد خبر: ۸۰۴۲
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۳۱
انتخاب 4 روستای پایلوت توسعه صنایع‌دستی در زنجان

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زنجان گفت: چهار روستا در شهرستان ایجرود استان به‌ عنوان پایلوت در جهت توسعه صنایع‌دستی و فعالیت‌های هدفمند در این حوزه انتخاب می‌شوند.

امیر ارجمند امروز در گفت و گو با خبرنگار عصرزنجان اظهار کرد: آموزش و توانمندسازی بهره‌برداران، از مهم‌ترین محورهای طرح توسعه صنایع‌دستی در روستاهای شهرستان ایجرود در استان زنجان است و در همین زمینه برگزاری دوره‌های آموزشی برای اهالی روستاهای گلابر، چاپوق، تله‌گرد و اوچ تپه پیش بینی شده است. در این طرح اهداف توسعه پایدار برای منطقه روستایی پیش‌بینی شده است.

وی بیان داشت: اجرای طرح توسعه در روستاها، زمینه توسعه بیش از بیش روستاها را فراهم کرده و موجب مهاجرت معکوس می شود.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان همچنین خاطر نشان ساخت: بیشتر جمعیت روستاها را زنان تشکیل می‌دهند و این افراد در محیط روستایی در تامین معیشت و تولید صنایع دستی، نقش موثری داشته باشند.

وی ادامه داد: ظرفیت کم‌نظیری در حوزه صنایع دستی، اقامتگاه بوم‌گردی و گردشگری طبیعی در این روستاها وجود دارد که در قالب برنامه‌های مدون جهت توسعه روستا مورد توجه قرار خواهد گرفت. حفظ امنیت روستایی و جلوگیری از مهاجرت روستاییان منوط به تامین معیشت روستاییان است.

ارجمند یادآور شد: حمایت از صنایع دستی می‌تواند درکاهش مهاجرت روستاییان به علت نبود شغل مناسب در شهرهای کوچک و روستاها و تقویت اقتصاد خانواده روستایی با مشارکت زنان در تولید و فروش محصولات در این بخش داشته باشد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین