امروز: چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۲۷
رییس شوراهای حل اختلاف استان زنجان تاکید کرد؛
کد خبر: ۸۰۶۲
تاریخ انتشار: شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۰
ضرورت کاهش تعداد زندانیان جرائم مالی در استان زنجان

رییس شوراهای حل اختلاف استان زنجان از مهمترین اهداف سند تحول قوه قضاییه را کاهش تعداد زندانیان به‌خصوص زندانیان جرایم مالی خواند.

به گزارش عصرزنجان محمد رضا احمدی امروز در همایش  شورای حل اختلاف شهرستان طارم اظهار  کرد: با توجه به نوع و میزان پرونده های این شهرستان نسبت به حوزه های دیگر که نشان می دهد مردم طارم اهل سازش هستند و با تلاش مضاعف می توان اکثر پرونده ها را با صلح و  سازش ختم کرد.

وی اصلاح ذات البین میان اصحاب دعوی را بسیار ارزشمند بیان کرد و افزود: اعضای شوراهای حل اختلاف به ویژه در روستاها با مردم و امور آنان کاملا آشنا بوده و در برخی مسائل بهتر و راحت تر از دادگاه می توانند موضوع را حل وفصل کرده و صلح و سازش میان طرفین دعوا ایجاد کنند.

معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان با بیان اینکه معتمدین و ریش سفیدان  جامعه در فرهنگ ما از ابتدا مورد وثوق مردم بوده و سخن آنان حجت بوده است،ادامه داد: شوراهای حل اختلاف دارای مزایای زیادی از جمله کاهش مراجعه مردم به محاکم قضایی، رفع اختلافات محلی، کاهش زمان رسیدگی به پرونده ها به دلیل عدم لزوم رعایت تشریفات آیین دادرسی، آرامش وجدان و حفظ شخصیت ارباب رجوع است.

وی در ادامه در مورد سند تحول قوه قضاییه اذعان کرد: یکی از ارکان و اهداف سند تحول، کاهش ورودی پرونده‌ها به مراجع قضایی است زیرا وجود این حجم پرونده در دستگاه قضایی در شان نظام جمهوری اسلامی نیست.

احمدی یکی دیگر از اهداف سند تحول قوه قضاییه را کاهش تعداد زندانیان به‌خصوص زندانیان جرایم مالی خواند و اظهار داشت: باید سعی کنیم کسی در شوراهای حل اختلاف به دلیل مسائل مالی به زندان نرود.

وی  گفت: در راستای اجرای سیاست‌های قوه قضاییه برگرفته از سند تحول بنیادین، بدنبال گره گشایی مشکلات مردم از بطن جامعه هستیم که دستگاه قضایی هم در این خصوص کمک راهبری می کند.

انتهای پیام/

 

 

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین