امروز: شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۴۶
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان خبر داد
کد خبر: ۸۰۶۵
تاریخ انتشار: شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۴۵
صدور سند مالکیت برای 69 درصد خانوارهای روستایی در استان زنجان

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: برای بیش از 69 درصد از خانوارهای روستایی استان سند مالکیت صادر شده است.

رضا خواجه ای امروز در گفت و گو با خبرنگار عصرزنجان اظهار کرد: تاکنون  63 هزار و 995 فقره سند برای واحدهای مسکونی روستایی و 7 هزار و 107جلد سند برای شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت توسط بنیاد مسکن و اداره ثبت اسناد در این استان صادر شده است.

وی افزود: میزان صدور سند برای واحدهای مسکونی روستایی در استان   69.1 درصد بوده که این میانگین در سطح کشور 60.93 درصد است که در این زمینه استان زنجان بالاتر از میانگین کشوری قرار دارد.

مدیرکل بنیاد مسکن استان ادامه داد: میانگین صدور سند برای واحدهای مسکونی شهری 12.28 در سطح کشور و در استان زنجان 27.9درصد است.

وی با بیان اینکه، برای توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی صدور سند اماکن روستایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است، تصریح کرد: صدور سند اماکن روستایی گامی در جهت بهره‌مند شدن جوامع روستایی از مزایای مالکیت تثبیت‌شده در جهت توسعه موزون است تا منابع به صورت منطقی و عادلانه میان مردم روستا به گونه‌‌ای تقسیم شود  که همه روستاییان امکان یابند مانند جوامع شهری از حقوق مناسبی در زمینه‌های مختلف اجتماعی، اقتصادی و حقوقی بهره‌مند شوند.

خواجه ای یادآور شد: صدور سند برای واحدهای روستایی همواره موجب محرومیت زدایی، افزایش ارزش املاک در مناطق روستایی، بهره گیری از سرمایه های راکد موجود در روستا ها برای فعالیت‌های حقوقی و اقتصادی و در نهایت ارتقای توسعه پایدار را به دنبال خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه صدور سند واحدهای مسکونی روستایی برای خانوارهای روستایی هزینه چندانی ندارد و متقاضیان می‎توانند برای صدور سند به بنیاد مسکن استان مراجعه کنند، افزود: در صورت استقبال آن دسته از روستائیان عزیز که تاکنون موفق به اخذ سند برای اماکن داخل محدوده طرح هادی نشده اند، بنیاد مسکن استان، آمادگی دارد طی2 سال نسبت به سند دار کردن واحدهای مسکونی روستایی با همکاری ثبت اسناد استان اقدام نماید.

مدیرکل بنیاد مسکن استان تصریح کرد: واگذاری اسناد مالکیت روستایی، زمینه را برای دریافت تسهیلات بهسازی مسکن فراهم می کند و به عنوان یک پشتوانه برای روستائیان به شمار می آید.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین