امروز: چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۲۷
کد خبر: ۸۱۹۷
تاریخ انتشار: یکشنبه ۸ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۳۲
قیمت مرغ به 19 هزار تومان رسید؛تعیین قیمت مصوب 15 هزار و 750 تومانی برای کنترل بازار

رئیس اتحادیه مرغ، تخم‌مرغ و ماهی‌فروشان زنجان از افزایش قیمت مرغ گرم تا 19 هزار تومان خبر داد و گفت: برای کنترل قیمت ستاد تنظیم بازار قیمت 15 هزار و 750 تومان را مصوب کرده است

به گزارش عصرزنجان ،سید ناصر رمضانلو اظهار کرد: با توجه به افزایش قیمت نهاده‌های دامی طی هفته گذشته، قیمت مرغ نیز افزایش چشمگیری داشته و تا 19 هزار تومان رسید.

وی با اشاره به اینکه دلیل اصلی این افزایش قیمت، تعیین تکلیف ارز نهاده‌های دامی وارداتی است، اضافه کرد: معمولا در برخی سال‌ها با آغاز فصل گرما با کاهش جوجه‌ریزی در برخی استان‌های گرمسیری مواجه هستیم که باید از ظرفیت استان‌های دیگر برای تامین نیاز استان‌هایی که با کاهش تولید مواجه بوده‌اند استفاده شود و این امر به بالا رفتن قیمت‌ها به صورت سراسری دامن می‌زند.

رئیس اتحادیه مرغ، تخم‌مرغ و ماهی‌فروشان زنجان با بیان اینکه این افزایش قیمت سراسری است و فقط مختص به استان زنجان نیست، اضافه کرد: در همین راستا ستاد ملی تنظیم بازار، یک قیمت مشخص را برای مرغ تعیین کرده است که حدود 15 هزار تومان است اما به استان‌ها این اختیار داده شده است که قیمت را تا 5 درصد هم بالاتر ببرند.

وی با اشاره به اینکه در ستاد استانی تنظیم بازار زنجان قیمت مرغ 15 هزار و 750 تومان تعیین شده است، افزود: این قیمت ثابت تا متعادل شدن قیمت مرغ ادامه خواهد داشت.

رمضانلو از مصرف روزانه 60 تا 70 تن مرغ گرم در زنجان خبر داد و گفت: البته برای تنظیم بازار روز گذشته مرغ منجمد نیز به قیمت 13 هزار و 500 تومان در زنجان توزیع شد.

رئیس اتحادیه مرغ، تخم‌مرغ و ماهی‌فروشان زنجان درباره کاهش و افزایش مصرف مرغ متاثر از افزایش قیمت آن نیز گفت: افزایش قیمت تاثیری در افزایش و کاهش مصرف نداشته است و تقریبا همان روال قبلی را داریم.

گفتنی است، تا چندی قبل قیمت مرغ بین کیلویی 9 تا 11 هزار تومان بود و بسیاری از مرغ‌داران از پایین بودن قیمت و زیانی که متحمل می‌شوند گلایه داشتند، اما طی روزهای اخیر قیمت مرغ به صورت ناگهانی افزایش قابل توجهی داشته است

منبع خبر: خبرگزاری فارس

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین