امروز: چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۴۸
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان :
کد خبر: ۸۲۰۴
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۰
اجرای طرح هادی در 400 روستای بالای 20 خانوار در استان زنجان؛توسعه مناطق روستایی با ایجاد زیرساخت های لازم از اهداف اصلی بنیاد مسکن است

مدیرکل بنیاد مسکن استان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از مجموع 710روستای بالای 20 خانوار در استان طرح هادی برای 702 روستا تهیه و در 400 روستای استان نیز اجرا شده است.

به گزارش عصرزنجان ،رضا خواجه ای با بیان اینکه، میانگین اجرای طرح هادی روستایی در سطح کشور %2/46 و در استان زنجان 3/56% است که در این زمینه عملکرد استان بالاتر از میانگین کشوری است، تصریح کرد: مبلغ اعتبار مصوب جهت اجرای طرح هادی در سال 98 از منابع استانی برای 62 روستا به میزان 123983 میلیون ریال و از منابع ملی برای 19روستا به میزان 45000میلیون ریال بوده است که بخشی از این میزان تخصیص یافته است.

وی ادامه داد: توسعه روستایی و ماندگاری جمعیت در روستاها با توجه به فراهم شدن شرایط مطلوب معیشت و اشتغال ممکن بوده که هم اکنون توسعه روستایی با محوریت اشتغال و معیشت در دستور کار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قرار دارد.

مدیرکل بنیاد مسکن استان، با اشاره به اینکه، رفع محرومیت مناطق روستایی، ارتقای سطح و کیفیت زندگی روستائیان و ایجاد اشتغال و بهره‌وری می‌توان، به توسعه روستایی دست یافت، افزود: در این راستا بنیاد مسکن با اجرای طرح هادی در این زمینه خدمات ارزشمندی به روستائیان ارائه کرده است.

وی تاکید کرد: امروزه طرح هادی روستایی مهمترین ابزار مدیریت توسعه روستایی است که علاوه بر جنبه‌های کالبدی روستاها ، جنبه‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی مورد توجه قرار می گیرد.

خواجه ای با بیان اینکه، اجرای طرح هادی نقش زیربنایی و بنیادی در توسعه همه جانبه مناطق روستایی دارد، گفت: در اجرای طرح هادی روستاها، باید به حفظ ساختار سنتی روستاها در ابعاد گوناکون فرهنگی و اجتماعی و استفاده از منابع و مصالح بومی، توجه ویژه داشت.

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین