امروز: سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۴۲
فرمانده انتظامی استان زنجان خبر داد
کد خبر: ۸۲۱۷
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۰
کشف بیش از 3 میلیون ماسک و دستکش احتکار شده در زنجان

فرمانده انتظامی استان زنجان با تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی، گفت: از زمان شیوع بیماری کرونا تاکنون بیش از 3 میلیون ماسک و دستکش، ۱۶ هزار لیتر الکل، ۳۵ هزار لیتر مواد ضدعفونی کننده و ۱۵۰ هزار شیلد محافظ از متخلفان کشف و ضبط شد ه است.

به گزارش عصرزنجان ،سردار رحیم جهانبخش با اشاره به اقدامات انجام گرفته گفت: با تشکیل اکیپ های تلفیقی با دانشگاه علوم پزشکی استان طی هفته گذشته بیش از ۶۰۰ مورد بازرسی از اماکن عمومی انجام شده است.

وی با اشاره به آمادگی کامل پلیس برای اجرای مصوبات ستاد ملی کرونا ، اضافه کرد: بر این اساس طی هفته گذشته به ۱۴۰ واحد تذکر کتبی، ۱۷ واحد اخطار پلمب و بیش از ۱۰ واحد نیز پلمب شده است.

فرمانده انتظامی استان زنجان با اشاره به کشف بیش از 3 میلیون ماسک و دستکش احتکار شده، ادامه داد: از زمان شیوع بیماری کرونا تاکنون در این استان با همکاری پلیس نظارت بر اماکن عمومی بیش از ۲۵ هزار و ۳۸۴ واحد با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و سازمان صنعت، معدن و تجارت بازید انجام شده است.

سردار جهانبخش با تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی در یگان های انتظامی، اظهار داشت: طی این بازرسی‌ها بیش از ۱۲ هزارو ۴۵۷ فقره تذکر صادر شده و یک‌هزارو ۲۶۰ فقره اخطاریه و ۴۶۰ واحد نیز تاکنون پلمب شده است.

وی با اشاره اقدامات شبانه روزی پلیس برای تامین نظم و امنیت جامعه و اجرای مصوبات ستاد ملی کرونا گفت: از زمان شیوع بیماری کرونا تاکنون بیش از 3 میلیون ماسک و دستکش، ۱۶ هزار لیتر الکل، ۳۵ هزار لیتر مواد ضدعفونی کننده و ۱۵۰ هزار شیلد محافظ از متخلفان کشف و ضبط شد که در این راستا ۵۱ نفر دستگیر و تحویل مقامات قضائی استان شدند.

*ناظران بهداشتی به تامین اجرای پروتکل ها کمک می کنند

فرمانده انتظامی استان زنجان در ادامه با اشاره به اینکه طی نشست با اصناف به ویژ متولیان کارخانجات و مراکز پذیرایی در زمینه اجرا پروتکل های بهداشتی کرونایی گفت: این صنف آماده به کارگیری یک ناظر بهداشتی از جامعه تحصیل‌کردگان حوزه بهداشت محیط و یا رشته های مرتبط بوده و در این خصوص آمادگی خود را اعلام کرده است.

وی اضافه کرد: انجام چنین کاری علاوه بر ایجاد اشتغال زمینه اجرای بهینه پروتکل‌های ابلاغی ستاد ملی کرونا در صنوف مختلف را بیش از گذشته فراهم می کند که تحقق این مهم نیز در گرو برگزاری کلاس های توجیهی و آموزشی است.

سردار جهانبخش افزود: در صورت مصوب چنین پیشنهادی از سوی پلیس استان و استخدام افراد واجد شرایط زمینه نظارت های مستمر بیش از گذشته مهیا می شود که در نهایت نتیجه بهتری را به دنبال دارد.

وی با اشاره به فعالیت تالارهای عروسی در وضعیت کرونایی استان نیز خاطرنشان کرد: با توجه به در پیش بودن ایام محرم، برگزاری مراسم های عروسی افزایش می یابد و بر این اساس با توجه به شرایط کنونی و از طریق رسانه های جمعی استان باید فرهنگ‌سازی لازم در خصوص برگزاری تشریفات با حداقل ها انجام گیرد.

فرمانده انتظامی استان زنجان ادامه داد: بر این مبنا باید امکانات و قوانینی را در چارچوب مقررات کنونی از فعالیت تالارهای پذیرایی پیشگیری شود، که همین روند برگزاری مراسم های زیر زمینی به تعداد نفرات بیشتری شمار مبتلایان کرونایی را افزایش داده است.

وی اضافه کرد: پلیس استان آمادگی شناسایی برگزاری چنین مراسم های زیرزمینی را دارد که در صورت مصوب متخلفان پس از تشکیل پرونده و اعلام جرم به مراجع قضائی ارسال شود.

سردار جهانبخش افزود: بنابراین پلیس این استان پیشنهاد می کند با بهره گیری از ناظران بهداشتی بر فعالیت تالارها با جمعیت بالای یک‌هزار نفر، نظارت انجام گیرد تا این سالن ها با حداقل یک سوم ظرفیت خود فعالیت داشته باشند.

فرمانده انتظامی استان زنجان خاطرنشان کرد: بررسی پلیس استان از مراسم های زیر زمینی به ویژه پارکینگ ها، باغ و تالارها به لحاظ تجمعی بیانگر آن است که امکانات محدودی از قبیل سرویس های بهداشتی وجود دارد که در این راستا می توان با تدابیر بیشتری و با اعمال مقررات لازم این مراسم ها را برگزار کرد.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
ایران و جهان
پربحث ترین