امروز: دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۰۸
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان خبر داد
کد خبر: ۸۲۲۹
تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۳
اجرای طرح‌های سرمایه گذاری با استفاده از ظرفیت موقوفات در زنجان/ساخت 52 واحد مسکونی برای نیازمندان در استان

مدیرکل اوقاف وامور خیریه استان زنجان از اجرای طرح‌های سرمایه گذاری با استفاده از ظرفیت موقوفات در زنجان خبر داد.

به گزارش عصرزنجان ،حجت‌الاسلام مختار کرمی در جریان کلنگ‌زنی موقوفه امام رضا (ع) افزود: اوقاف یک مجموعه اثرگذار در کشور است و خوشبختانه در مناطق مختلف فعالیت خوبی داشته است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با اشاره به اینکه ورود اوقاف در مباحث فرهنگی و اقتصادی کمک شایانی خواهد کرد، گفت : باید در این حوزه ظرفیت های استان نیز شناسایی شود.

*وجود 2 هزار و 800 موقوفه در استان زنجان

وی با اشاره به وجود 2 هزار و 800 موقوفه در استان زنجان بیان کرد: خوشبختانه مشارکت مردم نسبت به وقف در استان بیشتر شده است.

کرمی با اشاره به تاثیر وقف در خدمات اجتماعی بیان کرد: در خدمات اجتماعی باید بیشتر تلاش کنیم که خدمات دیده شود، چرا که اوقاف در این رابطه اقدامات قابل توجهی انجام داده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با اشاره به مشارکت مطلوب واقفین در بحث وقف بیان کرد: فقط در ایام کرونا 300 میلیون تومان در تهیه بسته‌های غذایی به مردم کمک شد و در بحث تهیه مواد ضدعفونی کمک شد و گروه های جهادی نیز تلاش کردند.

وی با اشاره به اینکه اوقاف به دنبال اجرای طرح‌های خیرانه در کمک به رفع آسیب‌های اجتماعی است، تصریح کرد: در همین راستا یک مدت است که اوقاف به دنبال اجرای نیت در قالب طرح است و در این زمینه انواع اقسام طرح‌های اجرایی را داریم.

کرمی با اشاره به چند طرح سرمایه‌‎گذاری انجام شده در استان در حوزه وقف بیان کرد: امیدواریم سرمایه‌گذاری ماندگار در استان انجام شود، همچنان که اوقاف به دنبال بحث درخت کاری زیتون در شهرستان طارم است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان همچنین از ساخت 52 واحد مسکونی برای نیازمندان نیز خبر داد و گفت: در این رابطه نیز از مشارکت دستگاه‌های مرتبط بهره گرفته شده است.

*وجود چند روستای 6 دانگ موقوفه در استان

وی در ادامه از وجود چند روستای 6 دانگ موقوفه در استان خبر داد و گفت: برای مثال هم اکنون در شهرستان ابهر و خرمدره چند روستای موقوفه داریم و در روستای خراسانلو 17 معدن داریم.

کرمی با اشاره به فعالیت 10 معدن از 17 معدن فعال در خراسانلو بیان کرد: طبق قانون آنها باید سهم اوقاف را پرداخت کنند و الان قریب به دو سال است که طبق تفاهم نامه اینها سهم اوقاف را پرداخت می کنند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان گفت: در قانون اوقاف معدن قابل اجاره نیست و باید در رابطه با آن مشارکت شود و برای همین امر یک امین برای معادن خراسانلو نصب شده است.

وی همچنین از اجرای طرح دامپروری در زنجان خبر داد و گفت: این طرح با 5 هزار راس گوسفند اجرایی خواهد شد، منتهی زمین هایی که موقوفه هستند سرمایه گذار رغبت زیادی به آن ندارد که این امر نیازمند همکاری نمایندگان برای سرمایه گذاری است.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
ایران و جهان
پربحث ترین