امروز: دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۰۲
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان خبر داد
کد خبر: ۸۲۳۵
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۰۰
بررسی 4 پروژه ساماندهی در ابنیه های تاریخی و موقوفه استان زنجان

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زنجان از تعامل بین اداره کل میراث فرهنگی و اداره کل اوقاف و امور خیریه استان در خصوص ابینه تاریخی وقف شده خبر داد.

به گزارش عصرزنجان ،امیرارجمند در نشست بین اداره کل میراث فرهنگی و اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اعلام کرد: «موقوفات بخشی از حافظه تاریخی و مذهبی استان زنجان در سطح کشور و دنیای اسلام است و احیا و نگهداری آنها بر اساس نیات واقفین امری است که باید با همکاری تعامل بین اداره کل میراث فرهنگی و اداره کل اوقاف و امور خیریه استان در خصوص ابینه تاریخی وقف شده محقق شود.

وی تصریح کرد: این همکاری، تفاهم و تعامل حفاظت و صیانت از مواریث تاریخی را تسهیل کرده و موجب اجرای آن ها به طور تخصصی خواهد شد.

ارجمند افزود: در این نشست بررسی و مطالعه طرح جامعه بقعه قیدار نبی (ع)، طرح جامع امامزاده اسماعیل شناط ابهر، کاروانسرای عباسی شهر نیک پی، مجموعه بقعه چلبی اوغلو سلطانیه انجام شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زنجان تاکید کرد: امید است که در نتیجه‌ی چنین تعاملات و جلساتی، کارهایی ماندگار و ارزشمند در جامعه به ودیعه مانده و در راستای حل مشکلات جامعه نیز به کار آید.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
ایران و جهان
پربحث ترین