امروز: دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۴۹
در سه ماهه اول سالجاری صورت گرفته است:
کد خبر: ۸۲۵۵
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۴۰
انهدام 7 باند تهیه و توزیع مواد مخدر در زنجان؛بیش از ۵۱۳ کیلو گرم انواع مواد مخدر در استان کشف شده است

جانشين فرماندهي انتظامي استان زنجان از انهدام هفت باند تهیه و توزیع  مواد مخدر در سه ماهه نخست سالجاری خبر داد و گفت: بیش از ۵۱۳ کیلو گرم انواع مواد مخدر در استان زنجان کشف شده است.

به گزارش عصرزنجان ، ایرج خانی پور در جلسه کمیته مقابله با عرضه و ورود مواد مخدر که در محل استانداری زنجان برگزار شد ، مواد مخدر را يکي از معضلات اساسي جامعه ما و مهمترين دغدغه خانواده ها برشمرد و اظهار کرد: اعتياد به عنوان يک آسيب اجتماعي هيچ گاه بطور کامل ريشه‏ کن نخواهد شد مگر به همت همگان و در حال حاضر بخش زيادي از جرايم و آسيب هاي اجتماعي در رابطه مستقيم و غيرمستقيم با موادمخدر بوده و اعتياد به موادمخدر سرمنشاء بسياري از آسيب ها و ناهنجاري هاي اجتماعي است.

جانشين فرماندهي انتظامي استان زنجان آموزش و عزم همگاني را محور کليدي مبارزه با مواد مخدر دانست و ادامه داد: اگر همت عمومي جامعه و دردمند کردن همه دستگاه هاي دولتي در زمينه آسيب هاي مواد مخدر در جامعه ايجاد نشود پليس به تنهايي نمي تواند در بحث کنترل و مبارزه با مواد مخدر و روانگردان ها موفق شود.

وی در ادامه از کشف بیش از ۵۱۳ کیلو گرم انواع مواد مخدر در استان زنجان طی سه ماهه سالجاری خبر داد و گفت: در این زمینه ۹۸۱ نفر دستگیر شدند.

خانی پور بهترين راه مقابله با پديده شوم اعتياد و مواد مخدر را انجام کار فرهنگي از طريق خانواده ها و متوليان امر دانست و گفت: طی سه ماهه نخست سالجاری ۱۴۶ طرح پاکسازی در مناطق مختلف استان زنجان انجام شده است و 7 باند تهیه و توزیع مواد مخدر هم منهدم شده است.

جانشين فرماندهي انتظامي استان زنجان با اشاره به اینکه بیشترین مواد مخدر کشف‌شده طی سه ماهه امسال در استان زنجان مواد مخدر از نوع تریاک است، گفت : شیوع مواد مخدر در هر جامعه آسیب‌های فراوانی به همراه دارد و علاوه بر خسارت‌های اقتصادی زیان‌های اجتماعی و فروپاشی خانواده‌ها را به دنبال دارد.

 وی پیشگیری را یک اصل مهم در زمینه کنترل وکاهش مصرف مواد مخدر دانست وبیان داشت : در همین راستا اقدامات مقابله اي و پيشگيرانه بسیار خوبی در سطح استان انجام گرفته و با برگزاري کارگاه ها و کلاس هاي آموزشي و نمايشگاه هاي تخصصي پيشگيري از اعتياد در سطح مدارس و دانشگاه ها و مساجد و محله هاي پر خطر و توضيح و تشريح آسيب هاي اجتماعي مواد مخدر گام های موثری در راستای کاهش مصرف مواد مخدر شده است .

جانشین فرمانده انتظامی استان زنجان در پايان خاطرنشان کرد: پليس با قاطعيت نسبت به برخورد و مبارزه با هرگونه حمل، نگهداري، خريد و فروش و قاچاق مواد مخدر به عنوان بلاي خانمان سوز جامعه اقدام مي كند و برخورد نيروي انتظامي در اين راستا محکم و قاطع خواهد بود.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
ایران و جهان
پربحث ترین