امروز: دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۴۱
جانشین فرمانده انتظامی استان زنجان خبر داد
کد خبر: ۸۲۵۹
تاریخ انتشار: شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۳۰
افزایش 36 درصدی جمع آوری معتادان متجاهر در زنجان؛ اجرای ۱۴۶ طرح پاکسازی در مناطق مختلف استان

جانشین فرمانده انتظامی استان زنجان با تاکيد بر خانواده و کار فرهنگي در مبارزه با مواد مخدر از افزایش 36 درصدی جمع آوری معتادان متجاهر با رعایت پروتکل های بهداشتی در سه ماهه سال جاری در زنجان خبر داد.

به گزارش عصرزنجان ،ایرج خانی پور اظهار داشت: مواد مخدر يکي از معضلات اساسي جامعه ما و مهمترين دغدغه خانواده ها به شمار می رود.

وی بیان داشت: در حال حاضر بخش زيادي از جرايم و آسيب هاي اجتماعي در رابطه مستقيم و غيرمستقيم با موادمخدر بوده و اعتياد به موادمخدر سرمنشاء بسياري از آسيب ها و ناهنجاري هاي اجتماعي است.

جانشين فرماندهي انتظامي استان زنجان آموزش و عزم همگاني را محور کليدي مبارزه با مواد مخدر دانست و ادامه داد: اگر همت عمومي جامعه و دردمند کردن همه دستگاه هاي دولتي در زمينه آسيب هاي مواد مخدر در جامعه ايجاد نشود پليس به تنهايي نمي تواند در بحث کنترل و مبارزه با مواد مخدر و روانگردان ها موفق شود.

وی در ادامه از کشف بیش از ۵۱۳ کیلو گرم انواع مواد مخدر در استان زنجان طی سه ماهه سال جاری خبر داد و گفت: در این زمینه ۹۸۱ نفر دستگیر شدند.

خانی پور بهترين راه مقابله با پديده شوم اعتياد و مواد مخدر را انجام کار فرهنگي از طريق خانواده ها و متوليان امر دانست و گفت: طی سه ماهه نخست سال جاری ۱۴۶ طرح پاکسازی در مناطق مختلف استان زنجان انجام شده و 7 باند تهیه و توزیع مواد مخدر هم منهدم شده است.

وی با اشاره به اینکه بیشترین مواد مخدر کشف‌شده طی سه ماهه امسال در استان زنجان مواد مخدر از نوع تریاک است، گفت: شیوع مواد مخدر در هر جامعه آسیب‌های فراوانی به همراه دارد و علاوه بر خسارت‌های اقتصادی زیان‌های اجتماعی و فروپاشی خانواده‌ها را به دنبال دارد.

جانشين فرماندهي انتظامي استان زنجان پیشگیری را یک اصل مهم در زمینه کنترل و کاهش مصرف مواد مخدر دانست و بیان داشت: در همین راستا اقدامات مقابله اي و پيشگيرانه بسیار خوبی در سطح استان انجام گرفته و با برگزاري کارگاه ها و کلاس هاي آموزشي و نمايشگاه هاي تخصصي پيشگيري از اعتياد در سطح مدارس و دانشگاه ها و مساجد و محله هاي پر خطر و توضيح و تشريح آسيب هاي اجتماعي مواد مخدر گام های موثری در راستای کاهش مصرف مواد مخدر شده است.

وی در پايان خاطرنشان کرد: پليس با قاطعيت نسبت به برخورد و مبارزه با هرگونه حمل، نگهداري، خريد و فروش و قاچاق مواد مخدر به عنوان بلاي خانمان سوز جامعه اقدام مي كند و برخورد نيروي انتظامي در اين راستا محکم و قاطع خواهد بود.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
ایران و جهان
پربحث ترین