امروز: دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۳۳
معاون جوانان جمعیت هلال احمر استان زنجان:
کد خبر: ۸۲۶۰
تاریخ انتشار: شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۰
مسابقه "خاطره گویی احسان در کرونا" در زنجان برگزار می شود

معاون جوانان جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: جمعیت هلال احمر استان زنجان مسابقه "خاطره گویی احسان در کرونا" را با موضوع خاطره گویی 112 ثانیه در میان دانش آموزان برگزار می کند.

به گزارش عصرزنجان ،فاطمه جمشیدی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در پی فعالیت های کانون های دانش آموزی هلال احمر در جهت تعمیق مفاهیم ارزشمند جمعیت و با توجه به شیوع بیماری کرونا در دنیا بخش ویژه سومین دوره مسابقات سرود و نمایش احسان با عنوان "خاطره گویی احسان در کرونا" برگزار می‌شود و این جشنواره با موضوع خاطره گوئی ۱۱۲ ثانیه ای است.

وی بیان داشت: هدف از برگزاری خاطره گویی احسان در کرونا تقویت حس بشردوستی و کمک به هم نوع در میان نوجوانان، ایجاد روحیه شادابی و پویایی در ایام شیوع بیماری کرونا و ایجاد نشاط و تجلی رفتارهای بشردوستانه است.

معاون جوانان جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: در این بخش دانش آموزان می توانند طی 112 ثانیه خاطره ای از احسان و نیکوکاری و یا فعالیت بشردوستانه در ایام شیوع کرونا که در حق کسی انجام داده اند را تعریف کنند.

جمشیدی یادآوری کرد: شرکت در این بخش برای همه دانش آموزان ۷ تا ۱۸ سال آزاد است و ضرورتی ندارد عضو کانون های دانش آموزی هلال احمر باشند.

وی ادامه داد: طبق فراخون، داوری سومین دوره جشنواره احسان، در دو رده سنی هفت تا ۱۲ سال و ۱۲ تا ۱۸ سال انجام می شود و استفاده از حرکات دست، موسیقی، لباس و تغییر لحن گوینده مورد تاکید است و تکنیک های خاطره گوئی و زیبایی خاطره مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

معاون جوانان جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: بر اساس این گزارش، در این جشنواره، کیفیت تصاویر و نصب پوستر جشنواره در هنگام ضبط الزامی بوده همچنین تن صدا باید یکنواخت باشد، خاطرات براساس منطق و واقعیت تعریف شود، در این زمینه ترتیب خاطره گوئی شامل مقدمه کوتاه و توصیف اتفاق و نتیجه گیری اهمیت دارد.

وی با بیان اینکه سایز فیلم ها باید 480 p و بدون تدوین باشد، اضافه کرد:علاقمندان می توانند آثار خود را تا پنجم مهرماه سال جاری در قالب لوح فشرده به  مسئول امور جوانان شعب جمعیت هلال احمر استان زنجان تحویل دهند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
ایران و جهان
پربحث ترین