امروز: دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۰۶
کد خبر: ۸۲۹۴
تاریخ انتشار: جمعه ۲۷ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۵۴
اولین جشنواره قصه‌گویی کودکان و نوجوانان روستایی و عشایر آغاز شد

مدیر صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر استان گفت: نخستین جشنواره قصه‌گویی کودکان روستایی و عشایر با عنوان قصه‌گوی صبا با هدف ترویج فرهنگ قصه‌‌گویی و ارتقای دانش اقتصادی کودکان روستایی و عشایر، از ۲۳ تیرماه آغاز شده و تا ۲۰ مرداد ادامه دارد.

به گزارش عصرزنجان علی عباسی در گفت‌و‌گو با خبرنگار عصر زنجان اظهار داشت: همزمان با شیوع موج دوم کرونا، صندوق بیمه کشاورزان، روستائیان و عشایر با هدف پُرکردن اوقات فراغت کودکان روستایی و عشایر و نیز تقویت مهارت قصه‌گویی، گردآوری داستان‌های بومی، قصه‌های محلی و فولکلور، نخستین جشنواره قصه‌گویی کودکان روستایی و عشایر را برگزار می‌کند.

وی افزود: افزایش دانش اقتصادی و آشنایی با مفهوم پس‌انداز و تقویت روحیه آینده‌نگری در کودکان از دیگر اهداف این جشنواره است.

مدیر صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر استان با تاکید بر این که تمام کودکان 5 تا 12 ساله روستایی و عشایر در سراسر کشور می‌توانند برای شرکت در این جشنواره شرکت کنند گفت: افراد شرکت کننده می‌توانند یکی از قصه‌های بومی محل زندگی خود، یا قصه خیالی خود با محوریت شخصیت یک «قلک جادویی» را رو به دوربین تلفن همراه، تعریف کنند و ویدئوی ضبط شده را به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.

وی تصریح کرد: کودکان علاقه‌مند روستایی و عشایر سراسر کشور می‌توانند تا تاریخ 20 مرداد ماه ویدئوهای ضبط شده خود را از طریق واتساپ به شماره 09127984402 یا ایمیل به آدرس ghesegoo.saba@gmail.com ارسال کنند. برندگان جشنواره 25 تا 30 مردادماه معرفی خواهند شد.

به گفته این مسئول، صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در حال حاضر حدود یک میلیون و 800 هزار بیمه‌شده و مستمری‌بگیر دارد و با حدود 2 هزار کارگزاری در سطح کشور مشغول ارائه خدمات بیمه‌ای است.

وی با اشاره به اینکه تعداد بیمه شدگان در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستائیان و عشایر استان زنجان نیز ۴۶ هزار و ۷۴۳ نفر است، ابراز داشت: تعداد کل مستمری بگیران ۳ هزار و ۵۷۰ نفر می‌باشد.

انتهای پیام/

نویسنده : حیدری

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
ایران و جهان
پربحث ترین