امروز: دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۳۶
نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس:
کد خبر: ۸۳۰۱
تاریخ انتشار: شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۲
ریشه همه مشکلات به دولت برمی گردد/ طرح استیضاح رئیس جمهور را رمضا نکردم/ افزایش درآمد مالیاتی زنجان یعنی تعطیلی کارخانجات

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی ضمن اعلام حمایت رسمی از مهدی باقری کاندیدای مجلس شورای اسلامی، گفت: طرح استیضاح رئیس جمهور را امضا نکرده و نمی کنم.

به گزارش عصرزنجان مصطفی طاهری ظهر امروز در نشست خبری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مجلس کنونی از سوی مقام معظم رهبری به عنوان مجلس امید و انتظار نامیده شدند و باید با کار خوب این امید و انتظار تصدیق و عملی شود.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر معیشت و اقتصاد مهمترین مسائل کشور به شمار می‌رود، تصریح کرد: تورم و کاهش ارزش پول ملی به میزان هشت برابر از اول دولت، اشتغال و بیکاری از دیگر دغدغه‌های مهم است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن در زمینه معضلات عرضه ارز و چند نرخی بودن آن گفت: یکی از مهمترین گرفتاری‌های ما در بزرگترین صنایع در حال حاضر موضوع تخصیص ارز است.

وی با تاکید بر اینکه یکی از عوامل گران شدن ارز، تامین بودجه مورد نیاز و رفع مشکل بودجه بوده است، افزود: این سیاست بسیار غلطی در دست دولت ها بوده و آسیبی است که خود دولت هم در گرانی آن نقش داشته است.

طاهری با بیان اینکه ارز فیزیکی باید پلاک و کد داشته باشد، یادآور شد: اگر کنترل خرید ارز از کف بازار را داشته باشیم ارز گران نمی‌شود.

وی با بیان اینکه متاسفانه در راستای شعار سال در کشور حرکت نشده است، اضافه کرد: سال‌ها است که شعار سال ما در زمینه تولید است اما عملی نشده است.

طاهری با تاکید بر اینکه ما در حل مسائل کشوری به یک بن بست سخت می‌رسیم و آن نداشتن بانک اطلاعاتی و شفافیت است، افزود: برای اجرای مالیات بر مسکن، خودرو و جلوگیری از احتکار کالا نیازمند، بانک اطلاعاتی هستیم.

وی با بیان اینکه اجرای دولت الکترونیک فقط در قالب حذف کاغذ بوده و ارزشی ندارد، گفت: قبل از همه شفافیت باید برای مسئولان ایجاد شود.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما می‌خواهیم عصای دست دولت باشیم و هدف ما چوب لای چرخ دولت گذاشتن نیست، ادامه داد: اما از همه ابزارهای نظارتی هم استفاده خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه باید جلوی سستی ها را در پایان کار دولت گرفت، یادآور شد: در زمینه مهار تورم باید زنجیره ها شناسایی شود.

طاهری سیاست نظام بانکی و پولی را بدترین سیاست عنوان کرد و گفت: اکثر بانک ها از جمله بانک های خصوصی در بخش های غیر تولیدی سرمایه گذاری می‌کنند.

وی با بیان اینکه در حوزه نظارت بیشتر توجه خواهیم کرد و هدف ما کمیسیون محوری است، گفت: تلاش ما بررسی امور است.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح استیضاح از رئیس جمهور را امضا نکردم و نمیکنم، گفت: سوال از رئیس جمهور را امضا کردم.

 

وی همچنین با بیان اینکه تبلیغی برای کاندیدای مرحله دوم انتخابات مجلس نمی‌کنم، افزود: رسما از مهدی باقری حمایت میکنم.

طاهری در زمینه قرارداد با چین هم با تاکید بر اینکه یکی از مهم‌ترین تاکیدات مقام معظم رهبری توجه به شرق بود، ادامه داد: رویکرد دولت توجه به غرب بود و پس از شکست در برجام به شرق روی آورد در حالی که افق چینی ها در سال 94 تبادل 400 میلیارد دلار بود اما رئیس جمهور در حال و هوای غرب بود.

وی همچنین ضمن انتقاد از درآمد مالیاتی استان زنجان گفت: این رویکرد بدی است  که زنجان نسبت به سهم خود در کشور رتبه اول درآمد مالیاتی را دارد و این نشان دهنده فشار بر واحدهای تولیدی و تعطیلی کارخانه ها است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استان در سال جاری باید 2 هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی داشته باشد اما فقط یک چهارم آن برای خود استان هزینه می‌شود، افزود: این مساله باید پیگیری شود.

وی در زمینه بورس هم با بیان اینکه نگرانی جدی در این راستا وجود دارد و افراد ناشی زیادی وارد این عرصه شده اند، ادامه داد: بورس ما متاسفانه عمقی نداشته و سطحی است.

نظر من درباره ارز دیجیتال مثبت است، ما می توانیم در این زمینه برنامه ریزی کنیم و می‌تواند بخشی از مشکلات ارزی کشور را حل کند.

انتهای پیام/

نویسنده : حیدری

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
ایران و جهان
پربحث ترین