امروز: دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۸
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان خبر داد
کد خبر: ۸۳۴۱
تاریخ انتشار: شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۲۰
اجرای 17 طرح آب رسانی در شهرستان ابهر

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: این شرکت طی سال جاری 17 طرح و عملیات آبرسانی را در شهرها و روستاهای شهرستان ابهر اجرایی کرده است.

به گزارش عصرزنجان ،علیرضا جزء قاسمی اظهار کرد: رفع مشکل چند ساله تامین آب منطقه حیدرآباد، شریف آباد، رفع مشکل آب روستای عمید آباد از جمله اقدامات شرکت آب و فاضلاب طی سال جاری در شهرستان ابهر است.

وی افزود: اصلاح و بازسازی شبکه توزیع آب آشامیدنی در بافت فرسوده و قدیمی شهر ابهر و تکمیل خط انتقال چاه جدید شهر صائین قلعه به طول 900 متر نیز از دیگر اقدامات انجام شده در شهرستان ابهر می باشد.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان تصریح کرد: آغاز عملیات اجرایی حفر و تجهیز یک حلقه چاه عمیق جدید با اعتباری افزون بر 10 میلیارد ریال از دیگر اقداماتی است که امسال برای تامین آب پایدار در منطقه شناط و طالقانی شمالی انجام پذیرفته است.

وی با اشاره به ایجاد زیرساخت های آبرسانی در مناطق روستایی شهرستان ابهر گفت: راه اندازی سامانه های گند زدایی در روستاهای خراسانلو، ازناب، ارهان، درسجین و پیرسقا از جمله اقداماتی است که در این راستا انجام گرفته است.

وی اجرای عملیات لوله گذاری جهت اتصال چشمه های خلیفه حصار، آقجه کند و توده بین به مخزن ذخیره آب، آغاز عملیات اجرایی اصلاح شبکه آب روستای حصار قاجار و برگزاری مناقصه اجرای پروژه آبرسانی به روستاهای میموندره و مهستان را از دیگر طرح های آبرسانی روستایی در شهرستان ابهر برشمرد.

جزء قاسمی گفت: بازسازی منبع هوایی قدیمی روستای قروه، بهسازی و ترمیم چشمه روستای چرگر و آقجه کند، بهره برداری از دیتالاگرهای فشار سنجی در نقاط مختلف شهری و تهیه نقشه جامع GIS تاسیسات، مخازن و تجهیزات شهری و آغاز تهیه نقشه های GIS  در روستاهای شهرستان ابهر از دیگر اقدامات شرکت آب و فاضلاب استان می باشد.

این مسئول با اشاره به اجرای مدوّن و مستمرّ عملیات شناسایی و جمع آوری انشعابات غیر مجاز، نصب 3 فقره شیر فشار شکن در نقاط مختلف شهری ابهر را در راستای اجرای مدیریت تقاضا در شبکه توزیع آب، جلوگیری از افت فشار روزانه و جلوگیری از افزایش فشار آب در طول شب عنوان کرد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
پربحث ترین